• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کتاب خطبه های نادره امیرالمومنین (ع) "اندروید"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خطبه های بی نظیر و نادره امیرالمومنین علیه السلام که برنامه دارای 7 خطبه نادره به شرح زیر میباشد:

 

 

1-خطبه غدیر(غدیریه)

.خطبه اي كه با حمد و ثناي الهي و با كلمات و جملاتي پر معنا و شهادت به وحدانيت ذات اقدس اله و بيان برخي از صفات ثبوتيه و سلبيه او، شروع مي شود، و پس از تشريح اهميت نبوت و رسالت، و بيان اين كه گواهي به نبوت، قرين اعتراف به لاهوتيت خداست، به بيان مسئله امامت و مقام امامان عليه السلام مي پردازد و درباره جايگاه واقعي ائمه، خلقت و نشأت وجودي آنها و ديگر ويژگي هايشان سخن مي گويد و ........

2-خطبه العیدین (خطبه حضرت در روز عید فطر)

.محورهاي خطبه اميرالمومنين عليه السلام در روز عيد فطر:
.اقرار به توحيد -نكوهش و مذمت دنيا -ستايش و حمد خداوند -شهادت به رسالت حضرت صلي الله عليه و آله -توجه به تقوا -بيان ويژگيهاي منحصربفرد روز عيد فطر . روز پاداش گرفتن . شباهت به روز قيامت. شباهت به ميدان مسابقه . روز بشارت غفران و بخشش الهي -بيان وظايف مسلمين در روز عيد فطر

3-خطبه نورانیه

.در خطبه «نورانیه»، شرایط ایمان و اوصاف مؤمن و چگونگی کسب معرفت نسبت به امام معصوم علیه ‏السلام بیان شده. این خطبه مقاله حقیقی دین اسلام در بستر شیعه می‏ باشد.

.بخشی از خطبه : مومن آزموده همان کسی است که هیچ چیزی از او به ما نمی رسد مگر این که سینه اش را برای پذیرفتن آن گشاده می سازد و دچار شک و تردید نمی شود. ای اباذر بدان که من بنده خدای عز و وجل و خلیفه او بر بند گانش می باشم. ما را به مثابه خدایان قرارندهید و دیگر هر چه می خواهید در فضیلت ما بگویید به کنه و حقیقت و منتهای آنچه درما وجود دارد نمی رسید . و خدای عز وجل به مابزرگتر و عظیم تر از آنچه که خود وصف می نماید و آنچه من توصیف می کنم و یا به دل هر یک از شما خطور می کند عطا نموده است.پس آن گاه ما به اینگونه شناختید مومن می باشید.

4-خطبه تطنجیه

.مضمون اصلي خطبه، گستردگي دانش حضرت علي(ع) است و بر آگاهي آن حضرت نسبت به كائنات و رخدادهاي گذشته و آينده تكيه دارد.

5-خطبه طارق بن شهاب

.خطبه حضرت به طارق بن شهاب.

6-خطبه افتخار

.مضمونی همچون خطبه البیان دارد.

7-خطبه بیان

.خطبه البيان خطبه مشهوري منسوب به امام علي علیه السلام كه به پيش گويي هايي درباره آينده و معرفي اميرالمؤمنين علیه السلام از زبان خود آن حضرت و همچنين تبيين آخرالزمان و نشانه‌هاي ظهور حضرت مهدي علیه السلام مي پردازد.

برای دانلود نرم افزار با فرمت apk کلیک کنید

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم