• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 24 هفته تا غدير

بی انصافی مردم با غدیر

غدیریان با خودسازی خویش غدیر را بیشتر تبلیغ خواهند کرد

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 24 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

بی‌انصافی مردم با غدیر

امام باقر علیه‌السلام بعنوان بیان مفهوم و حدود ولایت و برائت با استناد به حدیث غدیر فرمودند: چقدر این امت نسبت به علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام ظلم و بی‌انصافی کرده‌اند! سپس حضرت بعنوان نمونه فرمودند:
شما مخالفین، دوستانِ ابوبکر را دوست دارید و از دشمنان او- هرکس که باشد- بیزاری می‌جویید، و دوستان عمر را دوست دارید و از دشمنان او- هرکس که باشد- بیزاری می‌جویید، و دوستان عثمان را دوست دارید و از دشمنان او- هر کس که باشد- بیزاری می‌جویید. ولی وقتی نوبت به علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام می‌رسد می‌گویند: دوستانش را دوست داریم ولی از دشمنانش بیزاری نمی‌جوییم بلکه آنان را هم دوست داریم! چگونه چنین ادعایی برایشان صحیح است در حالیکه پیامبر صلی الله علیه و آله می‌فرماید: «اللهم وال من والاه و عادِ من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذله»، ولی می‌بینی که با دشمنان او دشمنی نمی‌کنند و خوارکنندگان او را خوار نمی‌کنند. این انصاف نیست.
بحارالانوار: ج 21 ص 239

غدیریان  با خود سازی خویش غدیر را بیشتر تبلیغ خواهند کرد

ماه خدا و ماه میلاد صاحب غدیر امیر المومنین علی علیه السلام و پنجمین امام غدیر، امام باقر علیه السلام، به غدیریان رو کرده و آنانی که همیشه در راه خودسازی و کسب رضایت امامان غدیر گام برداشته است این بار در این فرصت الهی با تهذیب نفس گامی دیگر را به سوی آرمان غدیری شدن برداشته و خود را مهیای تبلیغ غدیر می کنند؛ غدیریان با اصلاح و تهذیب نفس و نورانی نمودن زندگی خویش در این ماه، جلوه ی غدیری بودن خویش را آشکار کرده و گامی به سوی تبلیغ غدیر بر خواهند داشت آنگاه که ششمین امام غدیر می فرماید: «كُونُوا لَنَا زَيْناً، وَ لَا تَكُونُوا عَلَيْنَا شَيْناً. براى ما زينت باشيد و بر ما عار مباشيد.»
غدیریان ماه رجب را مقدمه‌ای برای ورود در ماه مبلغ اعظم غدیر رسول خدا صلی الله علیه وآله یعنی ماه شعبان دانسته  و با گذراندن رجب و شعبان مهیای میهمانی خدا در ماه رمضان می‌شوند. و با روحی آکنده از عشق و محبت خداوند شبهای رمضان و لیالی قدر را غنیمت شمرده و منتظر شنیدن ندای دلنشین «من کنت مولاه فهذا علی مولاه»در روز غدیر می‌شوند.
بجاست روایتی از مبلغ اعظم غدیر در این مورد آورده شود که فرمودند:ماه رجب ماه بزرگ خدا است و ماهى در حرمت و فضيلت به آن نمى‏رسد و قتال با كافران در اين ماه حرام است و رجب ماه خدا است و شعبان ماه من است و ماه رمضان ماه امت من است كسى كه يكروز از ماه رجب را روزه
دارد مستوجب خوشنودى بزرگ خدا گردد و غضب الهى
از او دور گردد و درى از درهاى جهنم بر
روى او بسته گردد.

كليات مفاتيح الجنان، ص: 131

خواندن 1418 دفعه

غديرستان در رسانه

Menu
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم