• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 5 هفته تا غدير

اخبار غدیر را از زبان مخالفین و دشمنان هم بشنوید...!

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 5 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

اخبار غدیر را از زبان مخالفین و دشمنان هم بشنوید...!

در مورد واقعه عظیم غدیر خم از جمله مطالبی که جای تأمل فراوان دارد این است که عظمت این واقعه و پیام ابدی خداوند متعال در این روز همین بس که بدانیم بارها و بارها دشمنان درجه اول و کینه داران نسبت به غدیر هم نتوانسته اند این واقعه بزرگ را پنهان بدارند و تنها از روی خباثت ذات در اصل پیام و معنا و منظور کلام مُبلغ اعظم غدیر که معنای ولایت کلیه و بیعت بر تبعیت محض صاحب غدیر امیرالمومنین علی علیه السلام ، شبهه انداخته اند.
روزی ابوبکر نزد امیرالمؤمنین علیه‌السلام آمد و از آنحضرت خواست تا در خلوت با هم گفتگو کنند، در آن مجلس مطالبی بین امیرالمؤمنین علیه‌السلام و ابوبکر رد و بدل شد و حضرت اتمام حجتهای بسیاری بر او نمود و از جمله فرمود: تو را به خدا قسم می‌دهم، آیا من صاحب اختیار تو و هر مسلمانی طبق حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر هستم یا تو؟ ابوبکر گفت: البته که تو هستی!! حضرت مطالب بسیار دیگری نیز در مورد امامت فرمود و در همه‌ی آنها او را قسم داد و او همه را تصدیق کرد.

بحارالانوار: ج 29 ص 18-3

از عمر نیز حدیث غدیر به این صورت نقل شده است: پیامبر علی را بعنوان امام منصوب کرد و گفت: «من کنت مولاه فعلی مولاه، اللهم وال من والاه و عاد من عاداه وانصر من نصره و اخذل من خذله، خدایا تو بر اینان شاهد هستی»! و نیز از او نقل شده که می گوید: در روز غدیر جوان خوش سیمایی را دیدم که گفت: ای عمر،چه می‌بینی؟ بخدا قسم پیامبر صلی الله علیه و آله پیمانی بر شما بست که جز منافق آن را بر هم نمی‌زند، و عهدی گرفت که با آن مخالفت نمی‌کند مگر کسی که از دینش مرتد شده باشد. ای عمر، تو بپرهیز از اینکه آن را بر هم زنی یا با آن مخالفت کنی!!

اثبات الهداة: ج 2 ص 201 ح 1015

معاویه نامه‌ای برای عمروعاص نوشت و طی آن ضمن بدگوئی به امیرالمؤمنین علیه‌السلام او را به یاری خویش فراخواند. عمروعاص در جواب معاویه بدگوئی‌های معاویه را رد کرد و در مقابل آن فضائل امیرالمؤمنین علیه‌السلام را بر شمرد و از جمله گفت: پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیرخم درباره‌ی او فرمود: «من کنت مولاه فعلی مولاه، اللهم وال من والاه و عاد من عاداه و انصرمن نصره و اخذل من خذله».

چهارده قرن با غدیر صفحه 116

خواندن 1761 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم