• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 10 هفته تا غدير

فاجعه هشتم شوال، شعله شوم آتش سقیفه

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 10 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

فاجعه هشتم شوال، شعله شوم آتش سقیفه

در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری وهابیان ظالم به سرکردگی عبدالعزیز بن سعود پس از اشغال مکه مکرمه، روی به مدینه منوره آوردند و پس از محاصره و جنگ با مدافعان شهر، سرانجام آن را اشغال نموده و به تخریب قبور ائمه بقیع پرداختند. جنایت هولناکی که قلب هر انسان آزاده ای را جریحه دار می کرد.

تاریخ خود گواه است که این جسارت ها از آنجایی شروع شد که مشرکین و اصحاب صحیفه ملعونه با یکدیگر هم قسم شدند تا نگذارند پیامبر صلی الله علیه وآله دین و آیین الهی را ابلاغ کند و یا اینکه اگر موفق نشدند، جانشینی که خدا برایش منصوب کرد را از خلافت دور نمایند.
منافقین کوردل هرچند با فشارها و زخم زبانها، رحمت عالمیان را آزردند ولی نتوانستند مانع از ابلاغ امر مهم خلافت و جانشینی صدیق اکبر و فاروق اعظم امیرالمؤمنین علی علیه السلام شوند .
ابلاغ جهانی غدیر و مسئله جانشینی بلافصل امیرالمؤمنین علی علیه السلام آنقدر بر اصحاب صحیفه ملعونه گران آمد که دستور دادند دو تن از همسران رسول خدا صلی الله علیه وآله که قرآن با لعن و نفرین از آنها یاد میکند با زهرجفا، خاتم الانبیاء صلی الله علیه وآله را مسموم و به شهادت برسانند.

بعد از شهادت رسول خدا صلی الله علیه وآله سقیفه را به یاد صحیفه ملعونه شان بنیان نمودند و بر کنار زدن جانشین بلافصل رسول خاتم کوشش کردند و نتیجه آن شد که باب مدینه العلم نبوی را خانه نشین کردند و درب خانه اش را سوزاندند و لیله القدر جهان هستی، کوثر وجود رسول خدا، حضرت عصمت الله الکبری فاطمه زهرا سلام الله علیها را به شهادت رسانیدند و گوهر وجودش حضرت محسن را سِقط کردند و با به شهادت رسانیدن اولاد طاهرین آن حضرت لکه ننگ بر صفحات تاریخ به یادگار گذاردند. سپس آنها که نتوانستند حقیقت اسلام را که ولایت ائمه معصومین علیهم السلام است از بین ببرند به ناچار به تخریب و ویران نمودن و هتک حرمت آثار و قبور مطهرشان روی آوردند.

فرهنگ اهل بیت علیهم السلام رأفت و رحمت است. بر خلاف فرهنگ ظلم و فساد و قساوت که این منش دشمنان اهل بیت علیهم السلام است. فرهنگ دشمنان از همان روزی که ابوسفیان به مبارزه با پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله برخاست و تا 22 سال، تمام توان و امکانات و پول خود را صرف جنگ افروزی علیه حضرت کرد آغاز، و پس از وی معاویه و یزید لعنت الله علیهما این جریان را ادامه دادند و سپس بنی امیه و بنی مروان و بنی العباس لعنت الله علیهم این فرهنگ را گسترش و تثبیت نمودند. اکنون این وهابیت است که با تخریب و محو نمودن آثار و مظاهر غدیر، شعله شوم آتش فتنه و کینه را بر علیه همه مسلمانان دامن می زند و ما وظیفه داریم این دو فرهنگ را به مردم دنیا بشناسانیم.

در چنین ایامی (هشتم شوال) نسبت به ساحت قدس رسول خدا صلی الله علیه وآله و خاندان گرامی ایشان و بلکه قرآن و اسلام اهانت بزرگی انجام شد. و ما باید تکلیف خود را در قبال این جنایت، که از بزرگ ترین منکرات روزگار است به جا آوریم. هرکس در هرجا هست از فرصت استفاده کند و مظلومیت بقیع را به جهانیان مطرح نموده، دیگران را نیز برای رفع آن فرا خواند.

خواندن 1508 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم