• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

جمعه, 24 آذر 1396 13:49

ارتباط با مراکز،موسسات و کانون های فرهنگی در شهرهای مختلف کشور

1 -دفاتر مراجع معظم تقلید

 ارائه عملکرد سالانه غدیرستان به حضور بعضی از مراجع معظم تقلید و استفاده از رهنمودها و پیام های آنها در جهت ارتقاء سطح عملی وتحقیقاتی مرکز تخصصی غدیرستان.

۲-حوزه های علمیه

ارتباط با حوزه های علمیه قم و اصفهان و دیگرشهرها همچنین بهرمند شدن از نظرات آیات عظام  خصوص در زمان حیات فقیه اهل البیت علیهم السلام مرحوم حضرت آیه الله حاج سید حسن فقیه امامی (رضوان الله تعالی علیه) که بر تمام مراحل عملکرد غدیرستان اشراف کامل داشتند و همچنین حضور محققین و پژوهشگران در غدیرستان جهت بالا بردن سطح علمی تخصصی این مرکز.

۳-مراکز تحقیقاتی و ستادها و سازمانها و ارگانهای مختلف

۱-۳ مرکز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان

با همکاری جناب حجه السلام و المسلمین حاج سید مجید نبوی مدیر عامل مرکز تحقیقات رایانه ای اصفهان و دیگر همکاران گرامیشان در سالهای مختلف نتایج بسیار خوبی در زمینه غدیر و فعالیتهای مرکز تخصصی غدیرستان حاصل شده است.

۳- ۲ مدیر عامل مرکز جهانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

با همکاری مرکز جهانی حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف در جهت برگزاری دهه غدیر و همایش ها و نشست های غدیرستان و استفاده از رهنمود های حضرت آیه الله حاج سید محمود بحرالعلوم میردامادی و همکاری جناب حجه السلام و المسلمین حاج سید احمد بحرالعلوم میردامادی و دیگر همکاران گرامیشان بحمدالله گامی موثر در جهت پیشرفت اهداف غدیرستان برداشته شد.

۳-۳ مرکز خطابه غدیر تهران

طی جلسه ای با جناب حجه الاسلام و المسلمین حسینی در دفتر تهران ، پس از گفتگو در جهت هرچه بهتر ترویج نمودن خطابه غدیر و تعامل هرچه بهتر بین مرکز غدیرستان و مرکز خطابه غدیر تهران، بحمدالله نتایج خوبی حاصل گردید.

۴-۳ ستاد امامت و ولایت قم

ضمن برگزاری جلسات حضوری با نمایندگان این ستاد ، گامی موثر با پشتوانه مرجعیت در جهت ترویج غدیر برای برگزاری همایش ها و برنامه ریزي های جشن های غدیر برداشته شد.

۵-۳ سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان

طی چندین جلسه مقدماتی با همکاری جناب آقای بیگ مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان برنامه ریزی هايي در سال ۸۹ جهت برگزاری ۳۰۰ جشن خیابانی در روز غدیر انجام گرفت و سپس مقدمات برگزاری اولین جلسه هم اندیشی غدیر در ساختمان ارشاد صورت گرفت.

۶-۳ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

اولین جلسه هم اندیشی غدیر در تاریخ ۶/۸/۸۹ با همکاری جناب آقای حسینی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان ارشاد با حضور مسئولین و مدیران محترم ،صداوسیما،آموزش و پرورش،سازمان رفاهی تفریحی شهرداری،کانون های فعال شهر،اوقاف و امورخیریه،مجمع الذاکرین اهل بیت علیهم السلام،حوزه هنری،سازمان تبلیغات برگزار گردید .

۷-۳ مجمع الذاکرین اهل بیت علیهم السلام

در سالهای ۸۶ الی ۹۰ با همکاری جناب آقای حاج رسول میر باقری از مسئولین مجمع الذاکرین، هر ساله  گردهمائی مداحان اصفهان در حسینیه بنی فاطمه جهت ترغیب هیئات به برگزاری جشن های غدیر و جشن های خیابانی برگزار گردید . و در سال ۸۹  با همکاری این مجمع و همکاری جناب آقای بیگ مدیر عامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان حدود ۳۰۰ جشن خیابانی برگزار شد .

۸-۳ ستاد مبشر غدیر شهر یزد

پس از برگزاری جلسه ای با حضور  نماینده ستاد مبشر غدیر یزد در دفتر مرکزی غدیرستان ، بحمدالله از سال ۸۸  تعاملات خوبی از جمله برگزاری مسابقات ، طرح های غدیر ، بروشورها ، کلیپ ها ، با این ستاد انجام شد که نتیجه آن ، بهتر برگزار شدن مراسمات و جشن های غدیر می باشد .

۹-۳ ستاد غدیر شهر اراک

در سال ۸۹ طی جلسات با بعضی از هیئات و کانون های فرهنگی این شهر در اصفهان، برنامه ریزی برگزاری اولین همایش استقبال از غدیر صورت گرفت و بحمدالله حدود ۱۵ روز مانده به غدیر با همکاری خادم غدیر جناب آقای امینی و عزیزان دیگر این مراسم برگزار شد.

۱۰-۳ ستاد غدیر شهر ابریشم

طی جلساتی با مسئولین فرهنگی شهر ابریشم در سال ۸۹ و همت مسئولین این ستاد، مراسم جشن های غدیر بصورت دهه برنامه ریزی گردید و در چندین شب در ایام غدیر جشن با شکوهی برگزار شد. و همچنین در سال ۹۰ نیز ، این جشن ها بصورت دهه برگزار گردید..

۱۱-۳ ستاد غدیر شهر قهدریجان

پس از برگزاری اولین همایش استقبال از غدیر در سال ۸۸ و پیگیری های نماینده ستاد غدیر شهر قهدریجان و روستاهای اطراف و هیئات مذهبی منطقه ،جناب حجه الاسلام شیخ اسدالله غلامی ، جشن های غدیر از سال ۸۸ به صورت با شکوهی در ده شب برگزار گردید. و در سال ۸۹ و ۹۰ نیز جلسه ای قبل از غدیر در شهر قهدریجان تحت عنوان استقبال از غدیر جهت برگزاری هر چه بهتر جشن های غدیر ، برگزار گردید و برای دهه غدیر و سفره احسان امیرالمومنین علی علیه السلام در روز غدیر نیز برنامه ریزی گردید.

۴-هیئات محترم مذهبی

۱-۴ هیئت محترم قائمیه اصفهان

از سال ۸۶ الی ۹۰ با همکاری حجه الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم وثیق و جناب آقای حاج جواد قهرائی و دیگر اعضاء هیئت امنای این هیئت همایش ها و نشست های غدیر و دهه غدیر ، به صورت با شکوه برگزار گردید.

۲-۴ هیئت محترم بنی فاطمه اصفهان

از سال ۸۶ تا ۹۰ با همکاری هیت امناء و تلاش جناب آقای حاج رسول میر باقری و دیگر محبین امیرالمومنین علی علیه السلام ، گردهمائی مداحان اهل البیت علیهم السلام برگزار گردید.

۳-۴ هیئت محترم دعای سمات اصفهان محفل انس با امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

کمک به برگزاری دهه غدیر در مسجد آقا نور اصفهان در سالهای ۸۶ الی ۸۸ و همچنین برنامه های غدیر در طول ده سال  وهمکاری جهت برگزاری سفره احسان امیر المومنین علی علیه السلام در روز غدیر.

۴-۴ هیئت محترم بنی فاطمه خوراسگان

درسال ۸۹ طی جلسات با اعضای شورای اسلامی شهر خوراسگان و هیئات مذهبی این شهر قبل از غدیر با  همکاری هیئت بنی فاطمه خوراسگان تصمیم براین شد، غدیر بصورت دهه در چندین جا ، وهرشب دریک  مکان با دعوت از هیئات دیگر برگزار گردد. و دهه غدیر دراین سال  به صورت با شکوه برگزار گردید. و در جلسه ای در سال ۸۹ از طرف غدیرستان از هیئات این شهر تجلیل بعمل آمد. و همچنین در سال ۹۰ نیز جلسه ای قبل از غدیر برگزار گردید و پس از قرعه کشی  ، ده هیئت برای برگزاری دهه غدیر و سفره احسان امیرالمومنین علی علیه السلام در روز غدیر، انتخاب شدند.

۵-دانشگاهها

۱-۵ دانشگاه اصفهان

ارتباط با دانشکده ادبیات دانشگاه اصفهان در سال ۹۰ و همکاری جناب آقای دکتر منتظر القائم برای برگزاری نشست علمی تخصصی غدیر با موضوع تجلی غدیر در عصر ظهور در ایام دهه مهدویت. درتاریخ ۲۹/ ۰۴ /۹۰ این نشست سه ساعته با حضور آیه الله حاج شیخ علی نظری منفرد و استاد علی اصغر رضوانی و دیگر میهمانان گرانقدر برگزار گردید.

۲-۵ دانشگاه آزاد نجف آباد

با همکاری جناب آقای مهندس ابراهیمی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و همکاری مسولین محترم فرهنگی این دانشگاه و چاپ مطالب ارزنده در مجله داخلی دانشگاه مقدمات تعاملات بیشتر بااین دانشگاه  جهت برگزاری نشست ها و همایش ها ی غدیر ویژه دانشجویان فراهم گردید.

۳-۵ دانشگاه بهارستان

با همکاری جناب آقای مهندس قدوسی و همکاری مسئولین محترم فرهنگی این دانشگاه درسال ۸۹ جلسه پرسش وپاسخ با حضور اساتید مجرب  واستقبال دانشجویان  از آن برگزار گردید.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم