• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 13 هفته تا غدير

غدیر در بخشی از سخنان امام مجتبی علیه السلام در هنگام صلح

شب قدر شب عرضه مقدرات و اعمال به محضر امام غدیر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 13 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

امام حسن مجتبی علیه السلام فرمودند:


بخدا قسم هيچ بنده‏اى ما را دوست ندارد و لو اينكه در ديلم اسير باشد مگر اينكه دوستى ما بنفع وى خواهد بود. دوستى ما آنچنان گناهان را از بنى آدم فرو ميريزد كه باد برگ درختان را فرو ميريزد.
زندگانى حضرت امام حسن مجتبى عليه السلام ( ترجمه جلد 44 بحار الأنوار)، ص:9

 

غدیر در بخشی از سخنان امام مجتبی علیه السلام در هنگام صلح


... اى معاويه اگر حق در جاى خود استقرار پيدا مى‏كرد تو در خلافت طمع نمى‏كردى، اما هنگامى كه آن را از جاى خود بيرون كردند و قريشيان براى تصاحب خلافت با هم به نزاع پرداختند و تو با يارانت در آن طمع كرديد و آن را بدست آورديد و حق ديگران را غصب كرديد. اى معاويه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: هر امتى كه حكومت خود را به كسانى بدهد كه در جامعه داناتر از آنها باشند آن امت هرگز روى سعادت نخواهند ديد تا آن گاه كه برگردند و حق را به صاحبش بدهند، ... مردم پدرم را رها كردند و از ديگران متابعت نمودند، در حالى كه از رسول خدا صلى الله عليه و آله شنيده بودند كه مى‏فرمود: اى على تو در نزد من مانند هارون در برابر موسى مى‏باشى، جز اينكه بعد از من پيامبرى نخواهد بود، آنها ديدند رسول خدا صلى الله عليه و آله در غدير چه عملى انجام داد.
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله در غدير خم او را روى دست بلند كردند و به عنوان ولايت بر مؤمنان او را به جانشينى خود برگزيد و بعد هم دستور دادند این امر را شاهدان به غائبان برسانند...
اكنون مردم مرا تنها گذاشته‏اند ...، و اگر ياورانى داشتم هرگز (باتوصلح نمی کردم و امرخلافت را رها نمی نمودم) و خلافت را به تو نمى‏دادم، هنگامى كه بنى اسرائيل هارون را ناتوان كردند و با او دشمنى نمودند او هم آنها را به حال خود رها كرد زيرا ديگر وظيفه‏اى نداشت. من و پدرم (امیرالمومنین علیه السلام) نيز همين گونه مى‏باشيم، ما كوشش كرديم و آنچه لازم بود به مردم گفتيم و وظايف آن‏ها را بر شمرديم اما آنها گوش نداند، ما هم امت را به حال خود واگذاشتيم...زيرا يار و مددكارى براى ما پيدا نشد تا از حق خود دفاع كنيم، اينها سنت‏هائى است كه در اين جهان جريان دارد و همه دنبال هم مى‏آيند.
ترجمه كتاب الإيمان و الكفر بحار الأنوار جلد 64 / ترجمه عطاردى، ج‏2، ص: 408

شب قدر شب عرضه مقدرات و اعمال به محضر امام غدیر


ماه مبارک رمضان، ماه راز و نیاز و توبه به درگاه خداوند متعال بوده و ماه تقرب به خداوند به واسطه امام عصر علیه السلام می باشد. برترین شبهای این ماه شب قدر است که خداوند در مورد آن فرموده: شب قدر از هزار ماه برتر است. در این شب است که خداوند تعالی طول عمر ، رزق ها، خیرها و شرها، راحتی ها و سختی ها و .... و آنچه از امورات را که برطرف خواهد شد مقدر می فرماید.
امام صادق علیه السلام فرمودند: (... تَنَزَّلُ الْمَلائِكَةُ عَلَى إِمَامِ الزَّمَانِ مَعَ رُوحِ الْقُدُسِ وَ قَوْلُهُ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى‏ تَنَزَّلُ الْمَلائِكَةُ وَ الرُّوحُ فِيها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ‏ وَ يَدْفَعُونَ مَا كَتَبُوهُ إِلَى الْإِمَامِ ...)
در این شب ملائکه الهی و روح القدس بر امام زمان علیه السلام نازل می گردند و هر آنچه مامور به نوشتن آن بوده اند را به محضر امام علیه السلام تحویل می دهند.
امام جواد علیه السلام فرمودند: ای شیعیان با سوره انا انزلنا با مخالفین مخاصمه و بحث کنید چراکه با آن پیروز خواهید شد.
یعنی سوره قدر ثابت می کند که در هر زمان باید امامی از طرف خداوند بر روی زمین وجود داشته باشد که ملائکه الهی بر او نازل گردند.

شب قدر شب دعا برای توفیق خدمت به غدیر


غدیریون باید بدانند شبهای قدر فرصت استعانت و توفیق طلبی از محضر مقدس امام زمان در کلیه امورات خصوصا در راستای خدمت به ساحت مقدس صاحب غدیر و وارثان غدیر برای تبلیغ امر غدیر است.

منابع:
بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏82، ص: 52
أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏1، ص: 364
إلزام الناصب في إثبات الحجة الغائب عجل الله تعالى فرجه الشريف، ج‏1، ص: 90

خواندن 1586 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم