• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 18 هفته تا غدير

بیان مهدویت در غدیر

حضرت علی اکبر علیه السلام آموزگار درس دفاع از غدیر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 18 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

بیان مهدویت در غدیر

پیامبر صلی الله علیه وآله در فرازی از خطبه ی غدیر صریحاً مردم را متوجه آخرین وصی خویش نموده و با عباراتی درمورد ایشان، روگردانی مردم از غدیر را مطرح کرده و امام زمان عجل الله تعالی فرجه و الشریف را بعنوان برطرف کننده ظلم وستم، و ویران کننده کاخهای ظالمین معرفی می نمایند. همچنین پیش بینی می کنند که در آینده ی نزدیک، مردم از غدیر و ائمه آن رو برمی گردانند وظلم و ستم حاکم خواهد شد و ائمه کفر و ضلالت بر مردم حکومت خواهند کرد و مردم را دعوت به سوی آتش خواهند کرد و امرامامت الهی و وصایت و خلافت، تبدیل به پادشاهی خواهد شد. اما آخرین وصی خویش تمامی اهداف اهل ضلالت و گمراهی و عقائد آنها را باطل کرده و راه غدیر و دینی که خداوند از آن راضی می باشد را درسر تا سر عالم حاکم خواهد نمود.
پیامبر صلی الله علیه و آله در خطبه ی غدیر اینگونه روگردانی ازغدیر و ائمه ی آن پیش بینی می نماید: ای مردم به زودی پس از من امامانی خواهند آمد که مردم را به آتش فرا می خوانند، آنها در روز قیامت یاری نمی شوند، ای مردم خدا و من از آنها بیزاریم! و سپس در جایی دیگر در ادامه می فرمایند: به زودی امامت را بعد از من به پادشاهی تبدیل خواهند نمود و غاصبانه تصرف خواهند کرد.
نتایج طرح مهدویت در خطبه غدیر
اولا: پیامبر صلی الله علیه و آله به وصی خویش افتخار کرده و او را از نسل خود دانسته و ویژگی های او را بیان می نمایند.
ثانیا: با بیان این عبارات میخواهند نوید نابودی دشمنان غدیر را به دست او داده و دوستان غدیر و شیعیا نش را به ظهورش امیدوار نمایند.
ثالثا: آنچه از غدیر و برکات آن و اهداف آن پیاده نشده توسط ایشان، با برطرف نمودن موانع پیاده خواهد گردید.
در پایان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه و الشریف را به عنوان کسی که بر همه ادیان پیروز می شوند معرفی می نمایند تا تحقق آیه 33 توبه بدست او باشد که خداوند متعال می فرماید: (او«خداوند» کسی است که پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاد تا آن را برهمه ادیان غالب گرداند هرچند مشرکان خوش نداشته باشند.)

حضرت علی اکبر علیه السلام آموزگار درس دفاع از غدیر

در میان فرزندان صاحبان غدیر، کسانی همانند خورشید در بین ستارگان پر فروز میدرخشند.حضرت علی اکبر علیه السلام با تبعیت کامل و پیروی از امامان غدیر، از چنان مقاماتی برخوردار هستند که در لسان وارثان غدیر (همان موصوفان به ماینطق عن الهوی) به نهایت بزرگی و عظمت یاد شده اند. در صحنه عاشورا پس ازآنکه به پدر مظلوم و غریب خود که سومین وارث غدیر بودند عرضه داشت: ای پدر! در هنگامی که بر حق استوار باشیم از مرگ ابائی ندارم. و در حالیکه به میدان رزم تابعین سقیفه می شتافت، با عمل و لسان، دفاع از امام غدیر نموده و چنین رجز میخواند: من علی فرزند حسین، فرزند علی هستم، قسم به خانه خدا، ما به پیامبرصلی الله علیه و آله سزاوارتریم؛ سوگند به خداوند این زنازاده نمی‌تواند بر ما حکم راند، من شمشیر می‌زنم و از پدرم حمایت می‌کنم؛ آن هم شمشیر زدن نوجوانی از تبار هاشم و قریش. قاتلین این مدافع غدیر، در لسان سید الشهدا با این عبارت (قتل‏ اللّه‏ قوما قتلوك‏ يا 8بنيّ!) و همچنین در لسان دوازدهمین امام غدیر، (حَکَمَ اللَّهُ لَکَ عَلَی قَاتِلِکَ مُرَّهَ بْنِ مُنْقِذِ بْنِ النُّعْمَانِ الْعَبْدِی، (لَعَنَهُ اللَّهُ) وَ أَخْزَاهُ، وَ مَنْ شَرِکَهُ فِی قَتْلِکَ، وَ کَانُوا عَلَیکَ ظَهِیراً، أَصْلَاهُمُ اللَّهُ جَهَنَّمَ وَ ساءَتْ مَصِیراً.)در زیارت ناحیه مقدسه مورد لعنت ابدی قرار گرفته اند.

خواندن 1319 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم