• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 19 هفته تا غدير

غدیر در کلام امام حسین علیه السلام

حضرت ابالفضل علیه السلام الگوی اطاعت از ائمه غدیر

غدیر در کلام امام سجاد علیه السلام

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 19 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

غدیر در کلام امام حسین علیه السلام

يكسال قبل از مرگ معاويه كه مطابق است با يكسال قبل از واقعه‌ي عاشورا، امام حسين عليه‌السلام در سفر حج در منا با حضور 700 نفر اجتماع بزرگي در خيمه‌ي خود تشكيل دادند كه دويست نفر آنان اصحاب پيامبر صلي الله عليه و آله بودند. سپس حضرت براي خطابه بپاخاستند و پس از حمد و ثناي الهي، از اقدامات معاويه بر ضد اميرالمومنين عليه‌السلام اظهار ناراحتي شديد كردند و سپس شروع به شمردن مناقب اميرالمومنين عليه‌السلام نمودند. حضرت در همه‌ي موارد مردم را بر صدق آنها قسم مي‌دادند و همه اقرار مي‌كردند. از جمله فرمودند: شما را بخدا قسم مي‌دهم، آيا مي‌دانيد كه پيامبر صلي الله عليه و آله در روز غدير خم علي بن ابي‌طالب عليه‌السلام را منصوب كرد و ولايت را براي او اعلام نمود و فرمود: بايد حاضران به غايبان خبر دهند؟جمعيت حاضر گفتند: آري بخدا قسم.
كتاب سليم: حديث 26

حضرت اباالفضل علیه السلام الگوی اطاعت از ائمه غدیر

حضرت اباالفضل علیه السلام محضر پنج امام غدیر را درک نمودند و معنای واقعی اطاعت از ائمه غدیر را به نمایش گذاشتند. امیرالمومنین علی علیه السلام در هنگام شهادت خطاب به حضرت اباالفضل علیه السلام سفارش فرمودند: هرگاه روز عاشورا فرا رسید و  بر  شریعه آب وارد شدی؛  مبادا که از آب بنوشی در حالی که برادرت حسین ، تشنه است . جایگاه این بزرگوار در منظر سید الشهداء علیه السلام چنان است که در روز عاشورا خطاب به ایشان فرمود: جانم به قربانت ! بر مرکب بنشین و نزد دشمن برو  و  از آنها بپرس برای چه  به اینجا آمده اند.  و هنگامی که تشنگی بر اهل حرم گران آمد  ایشان را برای آوردن آب مامور ساختند ایشان در کمال اطاعت به شریعه رفتند  و بدون آنکه از آب جرعه ای بنوشند مشک پر از آب را به قصد رساندن به اهل حرم و امام خود آوردند و با تشنگی در راه دفاع از امام خود به شهادت رسیدند.  در فضیلت ایشان همین بس که امام زين العابدين عليه السلام فرمود: خدا،  عباس علیه السلام را رحمت كند كه از خود گذشتگى و فداكارى كرد تا آنجا كه هر دو دستش بريده شد خداى تعالى بعوض آنها دو بال او را عطا فرمود كه با فرشتگان بهشت در پرواز است چنانچه با جعفر بن ابى طالب هم چنين كرده بود و عباس را نزد خداى تعالى مقامی است كه همه شهيدان در روز قيامت آرزوى آن كنند، همچنین امام صادق علیه السلام در زیارت ایشان پس از شهادت به مقام عبودیت برایشان  بعنوان شاخصه ای بزرگ مساله اطاعت از ائمه غدیر را ذکر می فرمایند..


غدیر در کلام امام سجاد علیه السلام

مساله خلافت و امامت امیرالمومنین علیه السلام در تمام طول عمر مبارک پیامبرصلى الله عليه و آله مورد تاکید و سفارش به امت قرار گرفت، با این وجود کسانی که در معنای عبارت «من کنت مولاه» به دلیل شبهه افکنی دشمنان غدیر به تردید می افتادند با مراجعه به هدایتگران معصوم علیهم السلام زنگار تردید و شک در مفهوم این عبارت را از اذهان خود و آیندگان کاملا زدوده اند. ابو اسحاق گويد به امام سجاد عليه السلام عرض كردم: مقصود از «مولا» در فرمايش پيغمبر اكرم صلى الله عليه و آله: (هر كس من مولاى اويم على نيز مولاى اوست) چيست؟ فرمود: به مردم اعلام كرد كه علىّ عليه السلام بعد از او، صاحب منصب امامت و رهبرى است.

معاني الأخبار
 ترجمه محمدى، ج‏1، ص: 151

خواندن 1327 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم