• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

غديرستان در رسانه

Menu
چهارشنبه, 22 آذر 1396 19:25

سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰

به گزارش روابط عمومی مرکزتخصصی غدیرستان اصفهان، سومین همایش استقبال از غدیر در مجتمع فرهنگی مذهبی قائمیه اصفهان در اولین روز ماه ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج امیرالمومنین علی علیه السلام با حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار گردید.


این همایش با حضور علماء اعلام ، خطباء گرامی، ائمه جماعات ، طلاب ، دانشجویان ، هیئات مذهبی و اقشار مختلف مردم ولایتمدار اصفهان با قرائت قرآن و مدیحه سرائی  مداحی اهلبیت حاج مجید ربانی آغاز گردید سپس حجج اسلام آقایان استاد مهدی دانشمند و استاد جعفر رفعتی و استاد سید مجید نبوی با طرح موضوعات متنوع درموردغدیر، جامعه شیعه را به برگزاری هرچه با شکوه تر  جشن های دهه غدیر در مجالس و محافل و حتی خیابانها تشویق نمودند.

سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰   سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰

ابتداءجناب آقای دانشمند از همه کسانی که برای غدیرخدمت می کنند تقدیر و تشکر کردند، سپس  از زحمات و دلسوزیهای مرحوم آیه الله سید حسن فقیه امامی رحمه الله علیه یاد کدند و فرمودند :ایشان چقدر برای مظلومیت امیرالمومنین علی علیه السلام زحمت کشیدند که همیشه سعیشان برای این بود که ما و مردم را به گونه ای تربیت کنند که خودشان باشند یا نباشند هرکس کار خودش  را انجام بدهد و ادامه این راه را داشته باشد سپس درمورد بهتر برگزاری غدیر و ترویج آن به نسلهای بعدی بیان کردند:هرکس ببیند خودش برای امیرالمومنین علی علیه السلام چقدر کار کرده و حتی برای فرزندان خودمان چقدر قصه غدیر یا فضیلت روز غدیر یا شعری در مورد امیرالمومنین و غدیر گفته ایم، حال این قدر مشغول کارهایی شده ایم که  اصلی ترین وظیفه شیعی بودن مان را فراموش کرده ایم، بلکه در این همایش نیامده ایم اثبات غدیر کنیم بلکه برای غدیر برنامه ریزی داشته، همانطور که در زندگی و کارهای مهم برنامه ریزی می کنیم برنامه ای برای غدیر داشته باشیم چون ما هرچه کار نکنیم و هیچ چیز نگوئیم دشمن از این غفلت ما استفاده کرده و کار خودش را انجام می دهد. اول تبلیغ کننده امیرالمومنین علی علیه السلام  خداست ،لذا پیش نهاد می کنم  برای خودمان کاری بکنیم که شامل رحمت الهی بشویم.

سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰

دوم: فقط به پرچم زدن، ناهار و شام دادن و لباس نو پوشیدن اکتفا نکنیم بلکه بالاتر اینها کارانجام دهیم  تا کسا نی که  تشنه ولایت  حضرت هستند . که ببینید مردم  چقدر برای عید نوروز   کاروتلاش می کنند حال این گونه  کاروتلاش ها هم برای عید غدیرسرمایه گذاری شود.

سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰   سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰

سپس حجت الاسلام و المسلمین نبوی بیان کردند: هر کسی خودش فکر کند باید چه جور برای غدیر کار کند  و سرمایه گذاری کند که ببیند وظیفه اش را انجام داده است یا نه مثلا یک دانشجو که از پول خورده هایی که هرروز در جیب خودش بود فقط سکه های ۵۰ تومانی را برای جلسه ای که برای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها داشت کنار گذاشته بود بعد از یک سال بااین کار خودش توانست جلسه ای توسل به حضرت را مهیا و چهل نفر را غذا بدهد و لذا  اگر ما بخواهیم می توانیم . اگر کار با عشق و عاشق بودن به اهل بیت باشد و شروع کنیم دیگر خود به خود کارها پیشرفت می کند ودرطول سال انتظار برای غدیر و برنامه های جدید و تازه را برای تبلیغ غدیر را می کشیم

در ادامه حجه الاسلام رفعتی بیان کردند که اگر یوسف زهرا سلام الله علیهما با انگشت اشاره کنند به ما که چقدر و چه کار کرده ای برای مظلومیت امیرالمومنین علیه السلام و غدیر، چه جوابی داریم؟

سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰   سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰   سومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۹۰

حال اینکه یک سری کارها وقتی باجماعت می شود ثواب و اثرگذاری زیاد دارد که فقط خود خدا ثواب آن  را می داند چون یک تبلیغ بزرگ است حال اظهار روز عید غدیروتبلیغ آن ضامن باقی ماندن نسل شیعه ودین می باشد.
سپس درآخرجلسه توزیع سی دی و بروشور و ارسال بلوتوث با عنوان ۱۶۰ پیشنهاد برای احیای غدیر از دیگر برنامه ها بود و این همایش با مداحی مداح اهلبیت علیهم السلام و آقای محمد رضا مسعودی به پایان رسید.

منوی غدیرستان در رسانه

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم