• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

غديرستان در رسانه

Menu
چهارشنبه, 22 آذر 1396 19:18

دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹

در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۶ دومین همایش استقبال از دهه غدیر با حضور علما، اساتید حوزه و دانشگاه و جمع کثیری از اقشار مختلف مردم ولایت مدار درمجتمع فرهنگی مذهبی قائمیه اصفهان برگزار شد.

دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹   دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹

این همایش از ساعت ۱۸:۳۰ شروع ودر ساعت ۲۲:۳۰ به اتمام رسید .اولین بخش برنامه تلاوت ایاتی از قران کریم بود  که به فضای همایش طراوت خاصی بخشید،و سپس با دکلمه خوانی جناب اقای فولادگر و تواشیح خوانی جلسه ادامه یافت ،دومین بخش برنامه را حجه السلام والمسلمین حاج سید حسن احمدی استاد حوزه با صحبت های انگیزشی  غدیر ودعوت مردم به برگزاری جشن های باشکوه وبیان روایتی در این زمینه وسپس  پاسخ به چند پرسش مطرح شده، ادامه دادند .

دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹   دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹

در ادامه جناب اقای سازگار شاعر ومداح  اهل بیت علیهم السلام با مدیحه سرائی خود در مورد واقعه غدیر وفضائل امیر المومنین علی علیه السلام جمع حاضر را از نوای گرم و دلنشین خود بهره مند کردند .
سپس استاد محقق حجه السلام والمسلمین محمد باقر انصاری نویسنده کتابهای غدیر و خطیب توانا حجه الاسلام والمسلمین استاد حاج مهدی دانشمند و جناب اقای فولادگر مجری برنامه ، میزگردی را تشکیل دادند و با پرسش وپاسخ در زمینه فعالیتها و طراحیهائی که برای غدیر انجام می شود  موج وانگیزش بسیار خوبی را در جمع حاضر ایجاد نمودند.
جناب اقای انصاری با اشاره به این مطلب که  دیگر زمان اثبات واقعه غدیر و سندیت آن گذشته و سالها پیش بزرگوارانی  از جمله علامه امینی رضوان الله تعالی علیه ودیگران این اقدام رانموده اند و الان زمان بهره گرفتن از ژرفای غدیر می باشد و انجام تبلیغ به شکل های مختلف و در قالب های  گوناگون  وظیفه ما است.

سپس جناب اقای دانشمند با ذکر مقدمه ای در باب اهمیت واقعه غدیر و  پاسخ به پرسش در مورد  پیشنهادات  در برگزاری و بزرگداشت ایام غدیر بیان کردند که با راهپیمایی و گرفتن شاخه های گل و حرکت دسته جمعی به سوی امامزاده ها وشخصیتهای که پرچمدار دفاع از ولایت بودند از جمله در اصفهان علامه بزرگوار مجلسی رضوان الله تعالی علیه و صاحب ابن عباد (رحمه اله) ودیگر مراکز حساس ولائی انجام شود.

دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹   دومین همایش استقبال از غدیر سال ۱۳۸۹

در ادامه جناب حجه الاسلام  والمسلمین شواخی از سند امامت و ولایت  باگزارشی از عملکرد سالهای گذشته وطراحیهائی که امسال بحول و قوه الهی اجرا خواهد شد پرداختند ،از ان جمله پوسترهائی با طرح های مختلف و متنوع در مورد ایام دهه غدیر همچون اعطای انگشتر ،مباهله ،نزول آیه تطهیر ،نزول سوره هل اتی وحدیث شریف کساء توضیحات اجمالی ارائه نمودند وسپس مجله ای را که برای کودکان تهیه شده و این وقایع بصورت داستان توسط کارشناسان مربوطه تهیه شده بودمعرفی نمودندوازحرکتی عظیم جهت بیان داستان  غدیر و دیگر وقایع این دهه توسط مبلغین با همکاری اموزش وپرورش کل خبر دادند به همراه بنر زیبائی که به این منظور طراحی گردیده بود.

در ضمن در طول این همایش نیز جوائزی به شرکت کنندگان اهدا گردید و همزمان ، مهد کودک غدیر نیز برگزار بود.

فیض بخشی مداح اهل بیت علهیم السلام و شاعر گرانقدر جناب اقای ایزدی از همدان در مورد غدیر خم و ولایت آخرین بخش این برنامه بود.

منوی غدیرستان در رسانه

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم