• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

غديرستان در رسانه

Menu
چهارشنبه, 22 آذر 1396 18:08

دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹

دومین نشست علمی تخصصی غدیر با موضوع : فرقه های ضاله پیامد فراموشی غدیر


به گزارش روابط عمومی غدیرستان ،این نشست روزچهارشنبه در تاریخ  ۸۹/۰۴/۳۰  از ساعت ۸  صبح   د ر حوزه  علمیه  جوادیه  اصفهان با حضور مرحوم  آیت الله  حاج سید حسن فقیه امامی (رحمه الله علیه)  برگزار شد دراین نشست سه ساعته که با هدف بیان ارتباط غدیر با مهدویت و بررسی موضوعات غدیر و مهدویت و فرقه های ضاله دنبال شد، جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه ،طلاب و دانشجویان  حضور داشتند.از بین مقالات ارائه شده به دبیرخانه نشست ،تعدادی از آنها برگزیده شد که صاحبان برخی از این مقالات به توضیح مختصر مقاله خود پرداختند.


ابتدا جناب آقای رفوگران مجری محترم به معرفی برنامه های کلی نسشت پرداختندو سپس تلاوت آیات قرآن کریم و پخش کلیپ مخصوص این نشست حالت معنوی خوبی را حاکم کرد

دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹   دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹

درادامه جناب حجه الاسلام سید حسین مومنی مقاله خود را  تحت عنوان« بهائیت وبابیت فرقه های مخالف غدیر هستند» ، ارائه نمودند ودرضمن آن به اهداف  این دو فرقه در جهت تضعیف عقاید شیعه و غدیر پرداختند و به این موضوع نیز اشاره کردند که اگر اهداف این فرقه ها کاملا برای مردم بیان نشود و اهداف عالی غدیر نیزبیان نشود شاید با تبلیغات سوء این فرقه ها جوانان ناآگاهانه و ناخواسته به سوی این فرقه ها کشیده شوند و در ادامه نیز  بیان داشتند که اقدامت این فرقه ها علیه شیعه بشرح ذیل می باشد:

۱. نوک پیکان بهائیت و بابیت مبارزه با مسئله امامت و مهدویت است.

۲. ترویج فساد وبی بندوباری با استفاده از کلاسهای ورزشی و موسیقی برای جذب جوانان شیعه.

۳. مبازره با ابنیه های مقدس مسلمانان و شیعیان . ۴. و بسیاری ازفعلیتهای خاص که به طور عملی در جامعه انجام می گیرد.

دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹   دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹

سپس جناب آقای حجه الاسلام جهانگیری مقاله خود را که تحت عنوان «فرقه های ضاله و شیطان پرستی مخالفت با غدیر» ارائه نمودند و این سوال را مطرح کردند که آیا این فرقه های ضاله تهدید هستند یا یک فرصت هستند برای ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ؟ فرقه های ضاله از جمله شیطان پرستی نه دین هستند ونه عرفان ،  ولیکن مهدویت یک شاخه ای از شجره مبارکه غدیر است و خود این شجره مبارکه از نسل آل محمد صلی الله علیه واله است و غدیر بوسیله شخص رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم  به امر خدا دراین شجره می باشد. در ادامه بیان کردند:جوانان شیعه با مطالعه دقیق در این فرقه ها و مهدویت  که باید  توسط کارشناسان خبره شیعه این معارف بیان گردد به این نتیجه می رسند که اگر دقت کنیم می فهمیم وقتی بشریت از معارف غدیر دور شد علف هرزه هایی  پیکره  جامعه  و بشریت  را  می گیرد  ودوای ان روآوردن به معارف مهدویت است که معارف مهدویت گره گشای بسیاری از مشکلات و پاسخ گوی بسیاری از نیازهای انسانهاست که سردرگم شده اند؛ و با ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) ریشه همه این فرقه ها کنده می شود وهمان  دین واحد تشکیل خواهد شد که (لیظهره علی االدین کله و لو کره المشرکون ) بله اگر مهدویت نبود غدیر ابتر می ماند و اگر غدیر نبود مهدویت بی ریشه بود . ثمره غدیر حتی اگر صاحب غدیر و وارثان آن ،حکومت ظاهری نکردند یکجا در مهدویت به ظهورخواهد رسید.

دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹   دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹

در ادامه پس از پذیرایی و پخش یک کلیپ از استادبزرگوار آیه الله  نظری منفرد بهر مند شدیم و ایشان با اشاره به این موضوع که پیامبر صلی الله علیه واله وسلم  نسبت به وظیفه ای که خداوند برای ایشان بیان کردند :( یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک ). وظیفه خود رادر قبال تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام انجام دادند ودر خطبه غدیر نیز در اجتماع یکصد و بیست هزار نفری رسماً از مردم اقرار گرفتند وفرمودند : بدانید که من در معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام کوتاهی نکرده ام .
پیامبر صلی الله علیه واله وسلم  با بیان حدیث ثقلین راه را آشکار و واضح فرمود به صورتی که خود فرمود این راه (کلمحجه البیضاء )می باشد. اما آنچه درسقیفه اتفاق افتاد مسیررا منحرف کرد و می شد غیر از این که ما امروز می بینیم باشد و حضرات معصومین علیهم السلام یکی پس از دیگری حکومت می کردند تا حضرت مهدی (عج الله تعالی فرجه الشریف) .
توجه نکردن به غدیر باعث ضرر وزیان و ایجاد فرقه های ظاله می شود و در آن موضوعی که نظر خدا و رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم  است اگربی توجهی شود خودمان مقصریم.
ایشان در ادامه بیان کردند که امروزه در مکتب تشیع به عاشورا پرداخته شده ودیگر کسی جرات انکار آن ونه عوض کردن تاریخ را دارد ولی در مورد غدیر کمتر همت گمارده شده توسط مردم و اگر با همین همت به غدیر پرداخته شود بزرگترین فرهنگ عالی اسلام که بیان تمام معارف است یعنی غدیر احیاء می گردد و مقدمات ظهور امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) انشاالله فراهم خواهد شد.

دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹   دومین نشست علمی تخصصی غدیر سال ۱۳۸۹

درآخر جناب حجه الاسلام سید مجید نبوی با بیان اهداف کلی نشست و اهمیت برگزاری چنین نشست هایی از برگزار کنندگان این نشست و همچنین مدیریت حوزه علمیه  جناب حجه الاسلام والمسلمین حاج سید مهدی فقیه امامی تقدیر و تشکر نمودند و سپس در ادامه با حضور مرحوم حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی(رحمه الله علیه) در جایگاه از افرادی که مقالات برگزیده داشتند و در امور غدیر خدمت کردند تقدیر شد.

loh taghdir

منوی غدیرستان در رسانه

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم