• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 25 هفته تا غدير

رسوایی دشمنان غدیر در برابر امیر المومنین علیه السلام

حضرت زهرا علیها السلام والاترین الگوی غدیریان

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 25 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

رسوایی دشمنان غدیر در برابر امیرالمومنین علیه السلام

عمر به ابو بكر گفت: سراغ على بفرست تا بيعت كند، و تا او بيعت نكند ما صاحب مقامى نيستيم، و اگر بيعت كند از جهت او آسوده مى‏شويم.ابو بكر (كسى را) نزد على عليه السلام فرستاد كه: «خليفه پيامبر را جواب بده»! فرستاده نزد حضرت آمد و مطلب را عرض كرد. حضرت فرمود: «سبحان الله، چه زود بر پيامبر دروغ بستيد! او و آنان كه اطراف او هستند مى‏دانند كه خدا و رسولش غير مرا خليفه قرار نداده‏اند». فرستاده آمد و آنچه حضرت فرموده بود رسانيد.
(ابو بكر) گفت: برو به او بگو: «امير المؤمنين ابو بكر را جواب بده»! او هم آمد و آنچه ابوبکرگفته بود به حضرت خبر داد. على عليه السلام فرمود: «سبحان الله، بخدا قسم زمانى طولانى نگذشته است كه فراموش شود. بخدا قسم او مى‏داند كه اين نام (امير المؤمنين) جز براى من صلاحيت ندارد. پيامبر صلى الله عليه و آله به او كه هفتمى در ميان هفت نفر بود امر كرد و بعنوان امير المؤمنين بر من سلام كردند. او و رفيقش عمر از ميان هفت نفر سؤال كردند و گفتند: آيا حقّى از جانب خدا و رسولش است؟ پيامبر صلى الله عليه و آله به آن دو فرمود: آرى حق است، حقى از جانب خدا و رسولش كه او امير مؤمنان و آقاى مسلمانان و صاحب پرچم سفيد پيشانيان «الغرّ المحجّلين» شناخته شده است‏. خداوند عزّ و جلّ او را در روز قيامت بر كنار صراط مى‏نشاند و او دوستانش را به بهشت و دشمنانش را به جهنّم وارد مى‏كند». يعنى شيعيان امير المؤمنين عليه السلام در روز قيامت چنان نورانى‏اند كه در بين مردم شناخته مى‏شوند. فرستاده ابو بكر رفت و آنچه حضرت فرموده بود به او خبر داد. سلمان مى‏گويد: آن روز را هم در باره او سكوت كردند.

أسرار آل محمد عليهم السلام / ترجمه كتاب سليم، ص: 224

حضرت زهرا علیها السلام والاترین الگوی غدیریان


محمود بن لبيد ضمن روایتی از  صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا  علیهاالسلام در رابطه با کوتاهی مردم در یاری امیرالمومنین علیه السلام  نقل می کند که فرمودند: ...  همانا رسول خدا صلى الله عليه و اله فرمود: مَثَلِ امام، مَثَلِ كعبه است كه مردم نزد او می روند و او نزد كسى نيايد، يا آنكه فرمود: مثل على (مثل كعبه است) سپس فرمود: هر آينه به خدا سوگند اگر حق را به اهلش واگـذارده بودند و پيـروى از عترت پيغمبرشان نـموده
بودند دو نفر در باره خداى تـعالى اختلاف نمى‏كـردند،
و هـر كدام (از امامان) يكى پس از ديگرى امـامت را
ارث مى‏برد تا قائم ما كه نهمين فـرزند از صلب پسرم
حسين است قيام كند، و لكن مقدم داشتند كسى را كه
خـدا او را عقب انـداخته، و عقب انداختند كـسى را كه
خداوند او را مقدم داشته بود.
الإنصاف في النص على الأئمة الإثني عشرعليهم السلام
ترجمه رسولى محلاتى، فارسى، ص: 534

خواندن 1155 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم