• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 26 هفته تا غدير

حضرت ام البنین علیها السلام بانوی بزرگ غدیری

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 26 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

حضرت ام البنین علیها السلام بانوی بزرگ غدیری

بعد از واقعه غدیر خم شخصیت های بزرگی بودند که به تمام معنا عارف به امام منصوب از طرف خداوند بوده و به واقع واژه های اطاعت و دفاع از امامان غدیر را به ظهور رسانده اند. در رأس همه آنها و الگوی عملی در جهت دفاع از غدیر، سیره عملی حضرت صدیقه شهیده فاطمه زهرا سلام الله علیها این مطلب را به خوبی گواهی می‌دهد. و بعد از آن حضرت شخصیت‌های دیگری از بانوان غدیری با الگو گیری از حضرت درجات و رتبه های مختلف را کسب کرده اند که عملکرد آنها و نام و یادشان برای همه غدیریان تا قیامت زنده خواهد ماند.
حضرت ام البنین علیها السلام از جمله این بانوان مکتب غدیر هستند که عملکرد نورانی، اطاعت و دفاع خویش را در محضر پنج امام غدیر، به اثبات رساندند. امیرالمومنین علیه السلام با انتخاب این بانوی غدیری بعنوان همسری، ایشان را شایسته  خویش و دیگر امامان غدیر امام حسن و امام حسین علیهم السلام و بانوی کربلا حضرت زینب  علیهاالسلام می دانند. در این شماره از هفته نامه غدیر به مناسبت ایام رحلت این بانوی معظمه به چند نمونه از ویژگی های خاص این بانوی غدیر می پردازیم:
1. رعایت کمال ادب و احترام و خضوع نسبت به امامان غدیر
ایشان با رعایت احترام و ادب به ساحت امام غدیردر هنگام ورود به خانه امیرالمومنین علیه السلام اولا درخواست می‌کند که او را با نام فاطمه صدا نزنند، که مبادا با یاد آوری نام حضرت زهرا سلام الله علیها باعث رنجش امیرالمومنین و فرزندانشان گردد.
2.    تربیت چهار فرزند غدیری به تمام معنا خصوصا باب الحوائج حضرت اباالفضل علیه السلام
اولین فرزند خویش حضرت ابوالفضل علیه السلام را در لحظه تولد فدای امام حسین خوانده و با این دید اولاد خویش را فدایی امامان غدیر تربیت می‌کند، تا جایی که حضرت اباالفضل علیه السلام تا قبل از لحظه شهادت حتی درمقام خطاب در مقابل سید الشهدا علیه السلام امام خویش را به برادری نخوانده و فقط مولا صدا می‌زند. و دیگر فرزندان خویش را نیز اینگونه تربیت می نماید.
3.    تبیین جایگاه امامان غدیر بر فرزندان و فداکاری تا پای جان
در زمان یاری امـام مظلوم و غریب کـربلا حـضرت سیدالشهدا علیه السلام فـرزندان غدیری خویش را هـمراه حضرت کـرده و بـرای حفظ جـان مـقدس امـام
حسین علیه السلام و اهل بیت تـوصیه لازم را می نماید، آنها نیز در کربلا به خوبی درس فداکاری را به ظهور رسانیده و الگوی دفاع از امام غدیر می شوند.
4.    اولویت دادن امام غدیر بر خود و فرزندان
پس از واقعه کربلا، هنگام آمـدن بشیر به مدینه حضرت ام البنین علیها السلام جـلو رفته و با حالت اضطراب و نگرانی سراغ امام زمان خویش حضرت
سید شهداء علیه السلام را گرفته و هر چه بشیر از چهار فرزند او که در کربلا حضور داشته اند می‌خواهد سخن بگوید، سخن او را قطع کرده و از حال
امامشان پرسش می کنند و با شنیدن خبر شهادت آن حضرت آه و ناله کرده و لباس ماتم پوشیده و بعد برای فرزندان خود عزاداری می‌کنند.

خواندن 1407 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم