• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 32 هفته تا غدير

اتمام حجت حضرت زهرا علیها السلام به غدیر
پشت در سوخته

غدیر در سیره حضرت زینب  علیها السلام

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 32 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

اتمام حجت حضرت زهرا علیها السلام به غدیر
پشت در سوخته

یکی از حساس ترین موارد نقل غدیر توسط حضرت زهرا علیها السلام در ماجرای هجوم غاصبین به خانه آن حضرت است. وقتی اهل سقیفه برای بیعت اجباری بر در خانه ی امیرالمومنین علیه السلام آمدند، و آن حضرت در پاسخ به آنان مسئله جمع آوری قرآن را مطرح فرمودند و بیعت را نپذیرفتند، حضرت زهر اعلیها السلام پشت در آمد و خطاب به آن غاصبین بی شرم که به جای تسلیت به دختر پیامبرشان، با فریاد و ایجاد رعب و وحشت بر در خانه او جمع شده بودند، فرمودند: هیچ قومی را بد برخوردتر از شما به یاد ندارم! جنازه پیامبر صلی الله علیه و آله را در مقابل ما رها کردید و برای خلافت از ما دستوری نخواستید و حقی برای ما قائل نشدید. گویا نمی دانید آنچه پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر خم به شما فرمودند: به خدا قسم آن روز عقد ولایت را برای او بست تا امید شما را درباره آن قطع کند. اما شما حلقه های اتصال بین خود و پیامبرتان را قطع کردید. خداوند بین ما و شما در دنیا و آخرت حکم می کند.
کتاب غدیر تا فاطمیه ص19

غدیر در سیره حضرت زینب  علیها السلام

غدیر ظرفی است که مظروف آن ولایت بوده و اهمیت این موضوع و تبلیغ آن نیزدر سیره ی اهلبیت علیهم السلام دیده می شود به همین منظور پرورش یافتگان در مکتب وحی و در دامان امامان غدیر نیز در راه دفاع از آن تا پای جان و فدا نمودن فرزندان و زندگی خویش هیچگونه کوتاهی نکردند. حضرت زینب علیها السلام از بالاترین شخصیتها در جایگاه دفاع از غدیر بوده و در این افتخار کاملا سرمشق غدیر ی بودن خویش را ازحضرت زهرا علیها السلام مادر برزگوارشان گرفته اند همانگونه که مادرشان در دفاع از امام زمان خویش، خود و فرزندش را فدا نمود و دست از امامش بر نداشت، دست پرورده ایشان بانوی کربلا حضرت زینب علیها السلام نیز خود و فرزندانش از راه غدیر دفاع نمودند اگر در مدینه حضرت زهرا برای اولین امام مظلوم در غدیر تازیانه می خورد و فرزند شش ماهه اش مظلومانه شهید شده و قیام کرده و خطبه های آتشین می خواند دخترغدیر نیز برای دفاع و محافظت ازسومین و چهارمین و پنجمین از امامان غدیر در کربلا و کوفه و شام تازیانه خورده و خطبه های بیدارکننده می خواند و همانطور که مادرشان در غدیر حضور داشته و با امیرالمومنین علیه السلام بیعت کرده، ایشان نیز با امامان زمان آینده خویش نیز بیعت می کند.
شخصیتی که در دامن رسول خدا صلی الله علیه واله عالمه بوده و امام غدیر امیرالمومنین علیه السلام استادش در تفسیر قرآن و حضرت صدیقه شهیده علیهاالسلام آموزگار او در دفاع از غدیر و سرور جوانان و آقایان
بهشت امام حسن و امام حسین و امام سجاد و امام باقرعلیهم السلام همنشینان ایشان می باشند.
و اینگونه است که او با درک مبلغ اعظم غدیر و پنج امام غدیر درعرصه معرفت و دفاع از
غدیردربین زنان بالاترین شخصیت بعد از حضرت زهرا علیها السلام بوده و در جهان
اسلام تا قیامت بی نظیر خواهند بود. خداوند ما غدیریان را در دنیا و آخرت مورد
شفاعت و دستگیری ایشان قرار دهد.

خواندن 1123 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم