• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 36 هفته تا غدير

تائید عقائد غدیری حضرت عبدالعظیم حسنی بواسطه دهمین امام غدیر

برائت از دشمنان غدیردر سیره معصومین علیهم السلام

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 36 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

تائید عقائد غدیری حضرت عبدالعظیم حسنی بواسطه دهمین امام غدیر

حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در محضر دهمین امام معرفی شده د ر غدیر عقائد خود را عرضه نموده آنگاه امام هادی علیه السلام اعتقاد او به دوازده پیشوای غدیر یعنی جانشینان پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را تائید کرده وبه خداوند سوگند یاد کرده که این عقیده (عقیده غدیری) همان اعتقادی است که خداوند برای بندگانش در نظر گرفته است و آنگاه فرمودند ای عبدالعظیم بر این عقیده ثابت قدم باش .
روایت:

حضرت عبدالعظیم علیه السلام می گوید: بر امام هادی علیه السلام وارد شدم و درخواست نمودم که عقائد خود را بر ایشان عرضه کنم.امام عليه السلام فرمود : «عقائد خود را اظهار نما. گفتم: .... عقيده من درباره امامت، اين است كه امام پس از پيامبر صلى اللَّه عليه وآله امير مؤمنان على بن ابى طالب عليه السلام است و پس از او حسن و پس از وى حسين و سپس على بن الحسين و سپس محمّد بن على و سپس جعفر بن محمّد و سپس موسى بن جعفر و سپس على بن موسى و سپس محمّد بن على عليهم السلام و پس از اينها، امامِ مفترض الطاعه، شما هستيد….
در اين هنگام، امام هادى عليه السلام فرمود : (و پس از من، فرزندم حسن، امام است... شخص امامِ بعد از فرزندم حسن، ديده نمى‏شود و بردن اسمش بر زبان‏ها ممنوع است تا آنگاه كه قیام نموده و زمين را از عدل و داد پر نمايد ، همان طور كه از ظلم و ستم پر شده است)گفتم: [به اين امام غايب هم‏] اقرار دارم و نيز مى‏گويم : دوست آنان، دوست خدا و دشمن آنان، دشمن خداست ، طاعت آنان، طاعت خدا و نافرمانى از آنان، نافرمانى از خداست …
در اين هنگام، امام هادى عليه السلام فرمود : «اى ابوالقاسم ! به خدا سوگند، اين [عقايد]، دين خداست كه آن را براى بندگانش برگزيده است. پس بر آن، ثابت باش.
الأمالى ،صدوق : ص 419 ح 557 ، بحار الأنوار : ج 3 ص 268 ح 3

برائت از دشمنان غدیردر سیره معصومین علیهم السلام

شیخ مفید از طریق اهل سنت به اسناد خویش از محمد بن سائب و او از کلبی نسابه نقل نموده که گفت: هنگامی که امام صادق علیه السلام به عراق آمده و در منزل حیره اقامت گزیدند. ابوحنیفه به محضر آن حضرت شرفیاب شده و در مورد مسائلی از حضرت سوال نمود که از جمله آنها این بود: فدایت شوم امر به معروف چیست؟ فرموند: ای ابا حنیفه !معروف نزد اهل آسمان و زمین, امیرالمومنین علیه السلام است.  عرض کرد: فدایت گردم منکر چیست؟ فرمود:
منکر آن دو نفر هستند که در حق او ظلم کردند و  خلافتش را غصب کردند و مردم را بر او مسلط نمودند. عرض کرد: پس این که می بینیم
     مردم معصیت می کنند و آنها را نهی از  معاصی می  نماییم چیست؟ فرمود: آن امر به معروف و  نهی از منکر نیست بلکه (آنچه که گفتم)خیری است مقدم بر آنچه که تو می گویی.
غایة المرام علامه بحرانی ص257

خواندن 1024 دفعه
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم