دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین جلسه از دومین دوره ی تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه با همت موسسه غدیرستان کوثرنبی صلی اله علیه و آله صبح روز پنجشنبه مورخ 95/11/07 در شهر اصفهان ، مسجد رضوی واقع در خیابان صغیراصفهانی برگزار شد.

برنامه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و سپس استاد ارجمند حجت الاسلام محمدباقر انصاری زنجانی با طرح مسئله تألیف کتاب غدیر تا فاطمیه و علت تألیف آن به بحث پرداختند و مباحثی درباره ارتباط غدیر و فاطمیه ارائه نمودند.

در ساعات بعد استاد گرانقدر حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا شریفی پیرامون مباحث غدیر و فاطمیه مسائلی را بیان کردند :

1- غدیر میبایست در مناسبت ها بیان شود.

2- غدیر و فاطمیه دو اعتقاد ریشه ای با اشتراک تولی و تبری هستند.

3- مبلغین غدیر با محتوای تألیف شده در کتاب غدیر تا فاطمیه می توانند ایام تبلیغی در فاطمیه را پوشش دهد.

4- فاطمیه تنها روز شهادت به روایت 75 روز یا 95 روز نیست بلکه یک بازه ی زمانی از روز 18 ذی الحجه تا شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها است.

5- در فاطمیه با این بازه زمانی چه اتفاقی افتاد و حضرت زهرا سلام الله علیها چه نقشی ایفا کردند سپس جایگاه حضرت زهرا سلام الله علیها و علمکرد ایشان در ادامه مورد بررسی قرار گرفت از جمله موضوعات : شکستن بیعت غدیر و بیعت با سقیفه -

شکستن حرمت نبوت و امامت و دیگر موضوعات.

 اولین جلسه از دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه

 اولین جلسه از دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه

  اولین جلسه از دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه                                                اولین جلسه از دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه

در بین سخنرانی ، جناب آقای مهدی نایب مداح اهل بیت علیهم السلام با مدح فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام و حضرت زهرا علیهاالسلام مجلس را عطرآگین کردند.

 اولین جلسه از دوره تربیت مبلغین با موضوع غدیر تا فاطمیه

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.