• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

اهتمام جدی نسبت به بازسازی واقعه غدیر در قالب هنر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله سبحانی به بازسازی واقعه غدیر اشاره کرد و گفت: بازسازی این واقعه در قالب هنری از سخنرانی و نوشته اثر بیشتری دارد و باید به آن پرداخت.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید دوشنبه شب (6 مرداد) در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر طی سخنانی ابراز داشت: در مورد موضوع غدیر و آیات مربوط به آن بررسی جامع شود.
 
وی عنوان داشت: موضوع الیوم اکملت لکم دینکم، به اکمال دین در روز عید غدیر اشاره کرده است، برخی می خواهند این موضوع را منحرف کنند اما در تاریخ اسلام در سال دهم هجرت به غیر از موضوع غدیر چیز دیگری نمی‌تواند تکمیل کننده دین باشد که بیان شده است.
 
این مرجع تقلید به تحقیقات علامه امینی اشاره کرد و گفت: طبق این تحقیق 360 نفر از علمای اهل سنت این حدیث را تایید کرده اند و 121 اصحاب نیز آن را نقل کرده اند و با اضافه کردن علمای شیعه می توان گفت حدیثی در تاریخ اسلام متواتر از حدیث غدیر وجود ندارد.
 
آیت الله سبحانی گفت: در آن زمان تعیین ولایت امر مهم و ضروری بوده و پیامبر(ص) نیز که برای امور جزئی اسان توصیه داشته، برای حفظ اساس اسلام نیز فکر کرده است.
 
وی با اشاره به اشعار غدیر تصریح کرد: علامه امینی اشعار غدیر را در 11 جلد جمع آوری کرده اند و افراد برجسته کشور که اهل ادب هستند، می توانند اشعار شعرایی که در کشورهای مختلف به واقعه غدیر اشاره کرده اند را به زبان فارسی در کتابی جمع آوری کنند.
 
این مرجع تقلید به بازسازی واقعه غدیر اشاره کرد و گفت: بازسازی این واقعه در قالب هنری از سخنرانی و نوشته اثر بیشتری دارد و باید به آن پرداخت.
 
وی بیان داشت: افرادی که اهل قلم هم هستند باید دیوان های مختلف را بررسی و اشعار مورد نظر را در مورد این امام همام تهیه کنند.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم