• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جلوه غدیر در شعر فارسی در یک کتاب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مصطفی موسوی گرمارودی گفت: هدفم از تالیف «غدیر در آیینه شعر فارسی» این بوده است که بتوانم جلوه غدیر در شعر فارسی را نشان دهم.


این شاعر و پژوهشگر اظهار کرد: در مقدمه این کتاب واقعه غدیر را توضیح داده‌ام. همچنین از شاعران نام‌آوری که در این خصوص اشعاری را سروده‌اند یادی کرده‌ام.
او متذکر شد: متاسفانه امروزه هیچ‌کس به واقعه غدیر توجه جدی نکرده است، اما من به لطف خدا این توفیق را پیدا کردم و توانستم چنین کتابی را به چاپ برسانم.
گرمارودی خاطرنشان کرد: این کتاب شامل 20 اثر از شاعران نامدار قرن چهارم تا به امروز است که به این واقعه توجه داشته‌اند، همچنین در این کتاب سعی کرده‌ام تک تک ابیات، واژه‌ها، تلمیحات و اشارات آن‌ها را توضیح دهم.
وی ادامه داد: در مقدمه‌ این کتاب در رابطه با واقعه غدیر توضیحاتی را ارائه داده‌ام، همچنین در پایان یادی کرده‌ام از علامه امینی و کتاب «» که به همت این عالم بزرگوار نگاشته شده است.
او گفت: سعی کرده‌ام این کتاب را به نوعی بنویسم که برای خواننده آسان باشد تا هنگامی که آن‌را می‌خواند مفهوم و معنای واقعی ابیات را نیز به راحتی دریابد.
موسوی گرمارودی با بیان این‌که «غدیر در آیینه شعر فارسی» به چاپ ششم رسیده است درباره آثاری که در حال حاضر در دست چاپ دارد، بیان کرد: در حال حاضر مقالات پژوهشی با عنوان «دیداری دوباره» را در دست چاپ دارم که موضوع آن مجموعه مقالاتی است که در مجلات تخصصی از من چاپ شده و آن‌ها را در قالب یک کتاب نیز جمع‌آوری کرده‌ام.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم