• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

پایان بازسازی گنبد امیرالمومنین علی (ع) در عید غدیر خم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش خبرنگار قرآن و معارف ،حسن پلارک، رییس ستاد بازسازی عتبات صبح امروز در حاشیه نشست هم اندیشی مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادها در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه توجیهی با نمایندگان وزارتخانه ها و سازمان ها برای پیاده روی اربعین گفت: از تمامی نهادها و سازمان ها درخواست کردیم امکانات خود را جهت تسریع در تکمیل طرح های ستاد در اختیار ما قرار دهند.

پلارک با تاکید بر اینکه در این راه از امکانات و بودجه های عمومی بر اساس توصیه مقام معظم رهبری استفاده نخواهیم کرد، افزود: اطلاع رسانی و بستر سازی این دستگاه ها برای جمعیت آماری خود و صدور مجوزات و مقررات جهت تسهیل در امور بازسازی از جمله کارهایی است که می توانند برای ما انجام دهند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به طرح توسعه اسکان و زائرین اربعین در این ستاد خاطرنشان کرد: ما سال گذشته اسکان 350 هزار نفر زائر را انجام دادیم، امسال برنامه ریزی و خیز ما برای اسکان و خدمات رسانی 700 هزار نفر است، همچنین علاوه بر افزایش تعداد ایجاد مواکب و آشپزخانه ها برای پذیرایی زائرین یک توسعه اسکان در دو شهر سامرا و کاظمین را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فضای اسکان در دو شهر نجف و کربلا محدود است و طول زیارت زائرین نیز یک هفته می باشد، زائرین بتوانند بیتوته ای در دو شهر سامرا و کاظمین داشته باشند بر همین اساس با سازماندهی و تقسیم بندی کار بین استان ها امیدواریم در سامرا و کاظمین اسکان را داشته باشیم.

پلارک با اشاره به نذورات در مراسم اربعین خاطرنشان کرد: شماره حساب 1040 در بانک ملی، ملت و پست بانک ویژه دریافت نذورات بوده، همچنین پرداخت نذورات از شبکه تلفن همراه با شماره #۱۰۴۰*۷۸۰* صورت خواهد گرفت.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: رونمایی از سه گلدسته حرم امامین جوادین که طلاکاری و بازساری شده، افتتاح طبقه همکف صحن حضرت زهرا (س) با مساحت 25 هزار متر و همچنین پایان عملیات ستون دوم طرح ترفیع در عید غدیر نیز انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از ماه صفر بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) به طور رسمی افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: پایان بازسازی گنبد امام علی (ع) را در عید غدیر خواهیم داشت.

پلارک با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات مسئولیت اسکان و سازمان دهی مردم را در مراسم اریعین دارد، گفت: ستاد تمامی امکانات خود را در پیشگیری از جریان های سودجو متمرکز کرده است به طوری که سال های گذشته افرادی به اخذ مبالغی در این راستا کرده بودند ما امسال تاکید می کنیم مردم کمک هایشان را به شماره حساب هایی که اعلام شد واریز کنند.

منبع : شبستان

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم