• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گزارش تحلیلی برنامه های اجرایی غدیرستان کوثرنبی صلی الله علیه و آله در روز پنجشنبه 95/6/11

لاحول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

با عرض سلام و ادب و احترام، جلسه امروز از ساعت 8 شروع گردید که با قرائت دعای فرج و سلامتی حضرت صاحب الامر ارواحنا فداه و سپس توزیع برگه های امتحان پایانی دوره ی تربیت مبلغ غدیر آغاز شد و اعلام گردید که تا ساعت 9 صبح فرصت برای آزمون در نظر گرفته شده است. سوالات بسیار کاربردی و کلیدی مطرح گردیده بود نمونه ای از سوالات به این شرح بود:

تعداد آیات نازله در جریان غدیر در خطبه غدیر، رابطه ی آیه ی النبی اولی بالمومنین من انفسهم ومن کنت مولاه فعلی مولاه ،رابطه ی کلی قرآن با غدیر، نقش بیعت در غدیر و اسلام و...

 اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر

پس از آن، با قرائت آیاتی از قرآن مجید، به استقبال فرمایشات محقق گرانقدر، استاد گرامی، دانشمند محترم جناب آقای محمدباقر انصاری حفظه الله تعالی و سلم رفتیم که در طلیعه سخنان ایشان به موضوع و شعار امسال غدیرستان یعنی در انتظار غدیر اشاره شد و نکاتی دراین باره ایراد گردید. اهم آن ها سه نکته درباره ی در انتظار غدیر بود که عبارتند از:

1) اکثریت زمانی و مکانی غدیر متعلق به امام زمان عجل الله تعالی و فرجه بوده و روز ظهور حضرت روز تحقق غدیر است.

2) روزگار غیبت هم غدیر حاضر است و می شود از فرمایشات امام غدیر و آیات و روایات مربوط به هر زمینه ای استفاده کافی و لازم را برد و ما غدیر را در زندگی های خود داریم ولی با این وجود منتظر تحقق اصل غدیر هستیم.

3) درک لذت زمان حضور امام غدیر برای ما الان میسر نیست و فقط بنابر روایات مسائلش را بیان می کنیم و لذت واقعی در سایه ی ظهور حضرت و در حضور حضرت ارواحنا فداه است.

 اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر     اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر

پس از بیان این فرمایشات استاد اشاره فرمودند به اشتیاق تحقق غدیر از سوی الله تعالی و منبع اصلی غدیر یعنی شخص رسول الله صلی الله علیه و آله به آن نشانی که در یک خطبه یک ساعته 20 صفحه ای برای اثبات و اعلان رسمی کسانی که امامان غدیرند، سخنان زیادی ایراد گردید که عبارتند از:

1) در قسمت ششم خطبه غدیر اینطور آمده است ((معاشرالناس انه ما من قریه الا و الله مهلکها و مملکها الامام مهدی )) ای مردم هیچ آبادی نیست مگر اینکه خداوند آنهایی که تکذیب کننده اند را خراب می کند و آنها را تحت تصرف امام مهدی در می آورد .

2) در بخش دهم خطبه آمده است: (( الا إنّ الحلال و الحرام اکثر من ان احصیهما ... عن الله عزوجل فی علی امیرالمؤمنین و الائمه من بعده الذین هم منی و منه ائمه قائمه منهم المهدی (اشاره به امام زمان شده است)

3) بخش اصلی موضوع امام زمان ارواحنافداه از بخش هشتم خطبه است: ((الا وإنی منذر و علی هاد معاشرالناس انی نبی و علی وصیی الا ان خاتم الائمه منا القائم المهدی ...

برداشت هایی از این فراز:

الف) انبیاء و اسلاف نیکان منتظر ظهور غدیر بودند ب) مهدی خاتم ائمه است ج) بدون تقیه قیام می کند د) غالب است بر همه ی مردم ه) منتقم است و) دین واحد و اسلام را تثبیت می کند ز) نفی ادعاهای دروغین مهدویت ح) علم او مثل دریاست ت) حجت خدا و حجتی بعد اونیست. پس روز ظهور مولا، روز تحقق غدیر است.حجت از طرف خداست و غیر و نیست. اللهم ارنی الطلعه الرشیده و القره الحمیده و اکحل ناظری بنظره منی الیک و عجل فرجه و سهل مخرجه.

 اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر     اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر

 
 اختتامیه و دوازدهمین جلسه تربیت مبلغ غدیر با موضوعیت در انتظار غدیر

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم