• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش خبر گزاری غدیرستان دومين جلسه از دوره ی تربيت مبلّغ غدير، روز پنج شنبه 30 / 2 / 95 مصادف با يازدهم شعبان سال 1437 رأس ساعت 30 : 8 در ساختمان قائميه ی اصفهان برگزار گرديد.

 

 

با تلاوت آياتی از قرآن کريم مجلس آغاز شد و سپس جناب مستطاب استاد محترم محمد باقر انصاری سلسله درس های خود را شروع نمودند.

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير


استاد در بخش اول به بررسی نکاتی در مورد حقيقت شبهه و چگونگی پاسخ به شبهات با استفاده از آيات کريمه پرداختند. از جمله فرمودند:
به شبهات غدير می توان از چهار جهت پاسخ دهيم: سندی، متنی، ادبی و عقلی که تنها مورد چهارم نياز به بحث و جدال دارد، ولی ما بقی هيچ جای بحثی ندارد و با استفاده از کتاب هايی چون الغدير، عبقات الأنوار و نفحات الأزهار به سادگی پاسخ می توان داد.
دشمنان ما در اتاق های فکر خود اشکال هايی را با دقّت می تراشند و ما هم بايد به خوبی در جواب آن ها فکر کنيم. با جواب های قديمی اگر جواب بدهيم، باخته ايم.
در بخش دوم به نحوه ی احتجاج با مسأله ی غدير پرداختند. اول کسی که با غدير احتجاج نموده خداوند متعال است که 300 آيه در اين موضوع آيه آورده است. اهل بيت علیهم السلام نيز هر کدام با جريان غدير عليه دشمنان و مخالفان استدلال و احتجاج نمودند.

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير


در بخش سوم به معرفی دو اثر ارزشمند خويش يعنی "واقعه ی قرآنی غدير" و "قرآن در غدير و غدير در قرآن" پرداختند و در ادامه نکاتی در مورد روش تبليغ قرآنی غدير با محوريت اين دو کتاب ارائه نمودند.
در پايان نيز ارتباط غدير و قرآن را بيان نمودند. از جمله فرمودند: «بايد عظمت قرآن را با عظمت غدير تلفيق دهيم. با توجّه به اين که عظمت قرآن امری مسلّم نزد أمّت اسلام به شمار می آيد، بايد اعلام کنيم که غدير هم از عظمتی خاصّ برخوردار است. درست است که قرآن بيان گر تمام احکام دين است، ولی غدير جايگاهی خاصّ و استثنائی دارد».  

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير

همچنین جلسه پرسش و پاسخ نیز در حاشیه این جلسه با استاد و مولف ارجمند جناب حجت الاسلام انصاری برگزار گردید

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير
پيش از اجرای آخرين بخش از برنامه ی استاد، مدّاح اهل بيت علیهم السلام جناب آقای تديّن با قرائت بخشی از خطابه ی غدير و اشعار زيبا در مدح اميرمومنان علی علیه السلام مجلس را مزین فرمودند .

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير


گفتنی است که مهمان ويژه  جلسه روز پنجشنبه دوره تربیت مبلغ حضرت آيت الله طبسی زیده عزه بودند که با حضور خويش جلسه را زينتی خاصّ بخشيدند و موجب تشويق و تقويت قلب غدير پژوهان گرديدند.

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير

مدیریت محترم موسسه غدیرستان گزارشی کوتاه از برگزاری سیر چند ساله دوره های غدیرشناسی و دوره تربیت مبلغ غدیر خدمت حضرت آیت الله طبسی زیده عزه ارائه فرمودند

 جلسه ی دوم دوره ی تربيت مبلّغ غدير

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم