فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بیستم صفر ( اربعين ) :اربعين سيّدالشّهداء عليه السلام

بیستم صفر ( اربعين )
1 - اربعين سيّدالشّهداء عليه السلام:

در چنين روزى چهل روز از فاجعه مولمه شهادت امام حسين عليه السلام و اهل بيت و اصحاب باوفايش می گذرد. بر دوستان و شيعيان اهل بيت عليهم السلام لازم است كه با پوشيدن لباس مشكى، تعطيل كار و برپائى مجلس عزا و شركت در مجالس سينه زنى و ذكر مصيبت اين روز را تعظيم نمايند.

2 - زيارت جابر از كربلا:

در اين روز در سال 61 ه’ جناب جابر بن عبدالله انصارى و همراهانش قريب به چهل روز بعد از شهادت امام حسيت عليه السلام از مدينه به كربلا وارد شدند.
(توضيح المقاصد: ص 6 - 7)
او به همراه عطيه قبر حبيبش سيّدالشّهداء عليه السلام را زيارت كرد.

3 - بازگشت اهل بيت عليه السلام به كربلا:

بنابرمشهور در چنين روزى اهل بيت عليهم السلام از شام به كربلا بازگشتند.
(مسار الشيعه: ص 26. العدد القوية: ص 219. وسائل الشيعه: ج 14، ص 478. مصباح المنجهد: ص 730. زاد المعاد: ص 328. معالى السبطين: ج 2، ص 191. فيض العلام: ص 195. بحار الانوار: ج 97، ص 329. مصباح كفع می : ج 2، ص 596)

4 - ملحق شدن رأس مطهر امام حسين عليه السلام به بدن مطهر:

در اين روز بنابرقول سيّد مرتضى رأس شريف امام حسين عليه السلام توسط امام زين العابدين عليه السلام از شام به كربلا آورده شد و به بدن مطهر آن حضرت ملحق گرديد.
(بحار الانوار: ج 44، ص 199)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیر خم

غدیرستان

امام علی

امیرالمومنین

ghadir