فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

نهم محرم الحرام : آمدن امان نامه براى فرزندان امّ البنين عليه السلام

نهم محرم الحرام : آمدن امان نامه براى فرزندان امّ البنين عليه السلام

در اين روز شمر ملعون براى حضرت عبّاس عليه السلام و برادرانش امان نامه آورد.

(اعلام الورى: ج 1، ص 455. فيض العلام: ص 146. بحار الانوار: ج 44، ص 361)

- آن لعين خود را نزديك خيام با جلالت حضرت اباعبدالله عليه السلام رسانيد و بانگ برآورد: «أين بنو اختنا»: «پسران خواهر ما كجايند»؟ ولى آن بزرگواران جواب ندادند. امام حسين عليه السلام فرمود: جواب او را بدهيد اگرچه فاسق است.
حضرت عبّاس عليه السلام در جواب فرمودند: چه می‏ گویى؟ شمر گفت: من از جانب امير براى شما امان نامه آورده ‏ام. شما خود را به خاطر حسين عليه السلام به كشتن ندهيد.
حضرت عبّاس عليه السلام با صداى بلند فرمود: «لعنت خدا بر تو و بر امير تو (و بر امان تو) باد. ما را امان می ‏دهيد در حاليكه پسر رسول خدا را امان نباشد»؟!

(از مدينه تا مدينه: ص 381 -382)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیر خم

غدیرستان

امام علی

امیرالمومنین

ghadir