همراه ما باشید با :

    •  مهندسی تبلیغ غدیر 
    •  شیوه های تبلیغ غدیر در گذشته ، حال و آینده 
    •  تجربه ی مهندسی تبلیغ غدیر در موسسه غدیرستان 

از طرفی لعنت کردن بر عمر و ابوبکر...

پرسش:

با سلام

وحدت یا برائت

از طرفی لعنت کردن بر عمر و ابوبکر و گرفتن جشن های عیدالزهرا امریست خوب و پسندیده و از طرفی اگر ما بخواهیم در عموم این کارها را انجام دهیم و همیشه و در هرجا ضد این ها حرف بزنیم از آن طرف اون افراد یعنی سنی ها و عمری ها میاند و ضد علی ع راه میندازند و اون هام به امام ما و مقدسات ما ناسزا میگویند.
این بهتر است که من نوعی برای این که به امام خودم توهین نشود و از توهینات جلوگیری کنم این برائت را در دل داشته و یا اصلا توجه ای به اینکه به امام من توهین میکنند نکنم و من کار خودم را انجام دهم؟؟؟

پاسخ:

سلام علیکم
اولا قبل از اینکه شیعه و محبین امیرالمومنین علی علیه السلام مجالس برائت برگزار کنند،تاریخ گواهی میدهد که مخالفین حدود ۸۰ ماه کسی را که شایستگی مهد و ثنا بود بر روی منابر خود سب و دشنام میدادند و این در حالی بود که شیعه هیچ قدرتی به ظاهر نداشت و زمانه زمانه ی استقرار حکومت ظالمانه و در راس آن نیز ظالمترین اشخاص بودند و امروزه شیعه شرایط قبل را ندارد و مخالفین نیز با توجه به آوردن فضائل امیرالمومنین علی علیه السلام در کتاب های خودشان به این مسئله اذعان دارند که آن حضرت شایستگی مدح و ثنا را دارد ولکن علمای شیعه در کتابهایشان به هیچ عنوان برای ابابکر و عمر نه تنها فضیلتی بیان نکرده اند بلکه مطاعن و ظلم های آنها را بر شمردند.
ثانیا اگر اهل سنت از جنایات و ظلم های ابابکر و عمر به اسلام و بشریت آگاهی پیدا کنند و بخواهند بدون غرض ورزی قضاوت نمایند و احساسات خودشان را بروز دهند قطعا مجالس برائت آنها و بیزاری از ابابکر و عمر از مجالس ما شیعیان پر رونق تر خواهد بود.

واحد پاسخگویی به سوالات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.   ادامه...

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیرستان

علی عليه السلام

امیرالمومنین عليه السلام

ghadir

غدیر خم

موسسه غديرستان