• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

۳) روز شمار پيامكى غديرستان

از اقدامات غديرستان تنظيم شعارهاى پيامكى نزديكى غدير همراه با مطلبى درباره آن بود. اين پيامك ‏ها گاهى از ده روز به غدير مانده و گاهى يك ماه قبل از آن و گاهى ۴۰ روز مانده آغاز مى ‏شد. در مواردى از روز پايانى غدير امسال تقويم سال آينده غدير آغاز شده، و تا غدير آينده روز شمار روز شمار ۳۶۵ روزه تنظيم مى ‏شد، و هدف از آن اين بود كه غدير هرگز فراموش شدنى نيست و هيچگاه نبايد از خاطره ‏ها محو شود. اين پيامك‏ ها به صورت هفته شمار آغاز مى ‏شد و با نزديك شدن غدير به روز شمار تبديل مى ‏شد.

 آغاز اين برنامه پيامكى از سال ۱۳۹۱ش بود كه براى ياد آورى عموم مردم نسبت به نزديكى عيد غدير، از چهل روز مانده پيامك ‏هايى حاوى خبر آمدن غدير ارسال شد. اين پيامك ‏ها به خادمين غدير و خيرين و مداحان و رئيس هيئت‏ ها و طلاب و دانشجويان و دبيرانى كه با غديرستان همكارى داشتند، به صورت روزانه فرستاده شد و ۳ هدف زير از آن در نظر گرفته شد:

 ۱. با شمارش معكوس نزديك شدن غدير اعلام مى ‏شد.

 ۲. با طرح سؤال و تذكر، سيره عملى اهل بيت ‏عليهم السلام درباره غدير بيان مى ‏شد.

 ۳. متن كامل حديث در ادامه لينك آن آمده بود، تا براى مطالعه كامل آن را دنبال كنند.

 اين پيامك‏ ها به صورت روزانه بود و اول صبح ارسال مى ‏شد. پيرو آن افرادى كه در مؤسسات يا مراكز يا سازمان ‏هايى بودند، به خاطر زيبايى متن و تذكر جالب پيام، آن را به دوستان خود ارسال مى‏ كردند. به عنوان نمونه يكى از پيامك ‏ها چنين بود:

 ۳۰ روز تا غدير ...

 آيا مى ‏دانيد :

 امام رضاعليه السلام در روز غدير به همه مردم هديه مى ‏دادند؟

 ادامه در سايت غديرستان.

 

 در سال ۱۳۹۲ش محتواى پيامك ‏ها تغيير يافت و هر روز يكى از نام‏ هاى روز غدير تذكر داده شد. به عنوان نمونه متن پيام‏ ها چنين بود: «۴۰ روز تا روز اطعام»، «۳۰ روز تا روز هديه دادن».

 در سال‏ هاى بعد اين پيام‏ ها به بيان سيره ائمه اطهارعليهم السلام در اهميت غدير و تشويق عموم مردم به برگزارى جشن‏ هاى غدير و ثواب‏ هاى هزينه نمودن در اين زمينه اختصاص يافت.

 در ضمنِ اين پيامك‏ ها نياز بعضى ايستگاه ‏هاى اطعام غدير به كمك‏ هاى مردمى هم اعلام مى‏ شد و علاقمندان كمك لازم را مى‏ نمودند.


موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم