• 03134490296
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

۳) اساتید کلاس های غدیرستان

تلاش غديرستان بر اين بوده كه براى كلاس ‏هاى غديرستان متخصصين و سابقه داران و تجربه دارانِ مباحث امامت و غدير و نيز فنون تحقيق را دعوت به همكارى نمايد. بر اين اساس از محققين و مؤلفين و سخنرانان با سابقه در امر غدير و ولايت دعوت نموده و آنان نيز با مطالعه اهداف غديرستان ما را تشويق كرده و همكارى با اين مؤسسه غديرى را با اشتياق پذيرفته ‏اند.

 ديدار با اساتيد بزرگ غدير

 يكى از برنامه‏ هاى غديرستان براى پرمحتوا كردن و دريافت تجربه‏ هاى مربوط به تبليغ غدير ملاقات با سابقه داران علمى غدير بود كه ۳ مورد مهم آن چنين است:

  ۱. ديدار با آيت الله سيد على حسينى صدر در سال ۱۳۹۴ش در ۱ جلسه برگزار شد، و ايشان درباره چرايى اختصاص اميرالمؤمنين ‏عليه السلام به خلافت مطالبى مطرح كردند; و سپس پرسش و پاسخ در اين زمينه انجام گرفت.

  ۲. ديدار با آيت الله سيد على حسينى ميلانى كه در سال‏ هاى ۱۳۹۴،۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ش در ۳ جلسه برگزار شد. ايشان در اين جلسات درباره زنده نگه داشتن مظاهر حب و بغض در مذهب تشيع، وظايف مبلغين غدير، و شرح «اولی بالمومنین» سرفصل ‏هايى را مطرح كردند. همچنين در سال ۱۳۹۵ش پايان نامه ‏هاى فارغ التحصيلان غديرستان توسط ايشان اعطا گرديد.

  ۳ . ديدار با محقق گرانقدر حجة الاسلام و المسلمين حاج شيخ محمد باقر انصارى در سال ۱۳۹۴ش در ۱جلسه برگزار شد كه طى آن نكات مهمى درباره شيوه‏ هاى تأليف مطرح گرديد.

 معرفى اساتيد غديرستان

 عنايات صاحب غدير شامل حال غديرستان شده تا در اصلى‏ ترين برنامه خود كه آموزش و تربيت نيروهاى غديرى است، از بهترين اساتيدى كه عمر خود را در تحقيق غدير و ولايت گذرانده ‏اند بهره ‏مند باشد و اين ميراث عظيم را توسط والاترين آموزگاران غدير به نسل بعدى غديريان منتقل نمايد.

 در صدر بزرگانى كه به عنوان پشتوانه علمى غديرستان بار سنگين آموزش آن را بر عهده گرفته ‏اند، مرحوم آيت اللَّه حاج سيد حسن فقيه امامى ‏رحمه الله است كه به حق بايد آن مرد بزرگ را بنيان گذار غديرستان ناميد. ايشان گذشته از راهنمايى ‏هاى فكرى و پشتيبانى ‏هاى معنوى شخصاً در آموزش نيروها شركت فرمودند و باعث دلگرمى خدمتگزاران غديرستان شدند.

 همچنين آيت اللَّه سيد حجت ابطحى دامت بركاته با حضور و راهنمايى و مشاركت خود، غديرستان را در اداره كلاس‏ هاى درسى پشتيبانى نمودند.

 ذيلاً نام ۱۹نفر از اساتيدى كه در دوره‏ هاى مختلف درسى غديرستان ما را يارى كرده‏ اند و سِمَت آموزگارى غدير را پذيرفته‏ اند، و با حضورشان عيار علمى اين مؤسسه را بالا برده ‏اند، بدون هيچ گونه ترجيح و اظهار نظرى و با احترام به همه آنان ذكر مى‏ كنيم. اينجانب (مؤلف كتاب) نيز در تعدادى از كلاس ‏هاى غديرستان وظيفه خدمتگزارى را به انجام رسانده ‏ام و تدريس در آنها را بر عهده گرفته ‏ام.

 ۱ . مرحوم آيت اللَّه سيد حسن فقيه امامى

 ۲ . آيت اللَّه نجم الدين طبسى

 ۳ . آيت اللَّه سند

 ۴ . استاد حجة الاسلام و المسلمين سيد مهدى فقيه امامى

 ۵. استاد حجة الاسلام و المسلمين سيد حسين فقيه امامى

 ۶. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ على اكبر مهدى ‏پور

 ۷. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ حامد رضا معاونيان

 ۸. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ محمد باقر انصارى

 ۹. مرحوم استاد محمد رضا فريدونى

 ۱۰. استاد حسين فريدونى

 ۱۱. استاد طاهر فريدونى

 ۱۲. استاد على اصغر رضوانى

 ۱۳. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ مجتبى حميدى اصفهانى

 ۱۴. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ على شير خدايى

 ۱۵. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ محمد مهدى معماريان

 ۱۶. استاد حجة الاسلام و المسلمين شيخ جعفر رفعتى

 ۱۷. استاد حجة الاسلام و المسلمين سيد على احمدى

 ۱۸. استاد نيكزاد معينى

 ۱۹. استاد حاج حسن قاسمى


موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم