• 03134490296
  • 09118000109
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

۱) شیوه برگزاری کلاس های غدیرستان

 مهندسى كلاس ‏هاى غديرستان، طبق كارشناسى‏ هاى متعدد درباره شرايط غدير آموزان، از نظر زمان برگزارى، مقدار وقتى كه مى ‏توانند به آموزش غدير اختصاص دهند، تنظيم شرايط مكانى براى آموزش، تقسيم موضوعى مطالب براى دوره ‏هاى مختلف، تعداد جلسات در هر دوره، كيفيت پايانى هر دوره تنظيم شده، كه تفصيل آن را در ۳ عنوان مى ‏بينيم:

۱. زمان كلاس ‏هاى غديرستان

 همزمان با برگزارى اولين همايش استقبال از غدير در سال ۱۳۸۸ش، كلاس ‏هاى درسى آن نيز آغاز شد و تاكنون كه سال ۱۳۹۶ش است تعداد جلسات درسى آن به ۳۵۰جلسه رسيده است. در اين مدت ۹  ساله مطابق با اوقات غدير آموزان، گاهى كلاس ‏ها فقط به روزهاى تعطيل اختصاص داشته، و گاهى يك روز در هفته تعيين شده، و گاهى در مناسبت‏ ها قرار داده شده، و گاهى به صورت مستمر چند روزه طراحى شده است.

 بعضى از دوره‏ ها بيش از يك سال طول كشيده و برخى چند ماه و گاهى چند هفته و برخى يك هفته و گاهاً سه روز و حتى گاهى يك روز بوده است. بعضى از دروس تا حدود ۱۰۰ جلسه ادامه يافته، و برخى به ۵۰ جلسه رسيده، و بعضى ۱۸ يا ۱۵ يا ۱۴  جلسه بوده تا مواردى كه ۷ جلسه ‏اى يا ۳ جلسه ‏اى يا تك جلسه‏ اى برگزار شده است.

 ۲. مكان كلاس ‏هاى غديرستان

 كلاس ‏هاى غديرستان با توجه به تعداد شركت كنندگان، گاهى در محل غديرستان برگزار شده و گاهى در مساجدى كه گنجايش بيشترى داشته و در مواردى در جاهاى بزرگى مانند قائميه اصفهان كه وسعت بيشترى داشته است.

 به خاطر فاصله مكانى زياد نسبت به برخى مخاطبين و مشكلات رفت و آمد، در كنار كلاس‏ هاى حضورى، اقدام به اجراى كلاس ‏هاى غير حضورى از طريق فضاى مجازى و سايت غديرستان شده است.

 همچنين از همه جلسات درسى غديرستان صوت و تصوير تهيه شده، و به صورت صوتى و تصويرى در سايت غديرستان منعكس شده، تا غير حاضرين حكم حضور را پيدا كند، و براى كسانى كه در كلاس‏ ها بوده ‏اند مرور دوباره را تسهيل نمايد.

 ۳. آزمون و گواهينامه كلاس ‏هاى غديرستان

 از آنجا كه كلاس‏ هاى غديرستان با هدف تربيت معلمين و مُبلّغين غدير برگزار مى ‏شود، لذا براى پايان هر دوره آزمونى قرار داده شده تا غدير آموزان با شركت در امتحان خود را موظف به يادگيرى دقيق مطالب بدانند، و همچنين رتبه ‏هاى آنان براى طى مراحل بعدى و نيز براى استفاده در نيازهاى تبليغى غديرستان روشن شود.

 براى رسميت دادن به دوره ‏هاى آموزشى و ثبت پرونده ها براى برنامه‏ هاى آينده غديرستان، گواهى نامه پايان دوره آموزشى به شركت كنندگان كلاس ها اعطا مى شود كه درجه آنان را نيز نشان مى ‏دهد. بر اساس همين مدارك علمى به افراد برتر جوايزى به عنوان تقدير از زحماتشان اعطا مى ‏گردد.


غديرستان در رسانه

Menu
موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله و سلم