فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 8 هفته تا غدير

واقعه مهم غدیرخم در بیان رئیس مذهب حقه تشیع امام صادق علیه السلام

پیمان شکنان غدیر، کفری بر کفر دیگر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 8 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

واقعه مهم غدیرخم در بیان رئیس مذهب حقه تشیع امام صادق علیه السلام


اخبار واقعه عظیم و جهانی غدیر خم به سرعت در اقصی نقاط جهان اسلام منتشر شد و غدیر بر سر زبانها افتاد. منافقین که رؤیای تصاحب خلافت را در مسیر تحقق دیده و نقشه شوم توطئه را بارها مرور کرده بودند، اکنون با امواج غدیر نقشه شوم خود را نقش بر آب دیده و برای اتمام توطئه بر ضد غدیر کمر همت بستند. سقیفه نشینان نهال غدیر را در کمتر از سه ماه مورد تهاجم ننگین انکار قرار دادند. غدیر مظلوم ماند ولی از حیات نیفتاد، آری قرآن می فرماید: آنان (دشمنان) میخواهند نور الهی را با دهان خود خاموش سازند ولی خداوند نور خود را بر خلاف خواسته آنان روشن نگاه خواهد داشت.(سوره صف آیه مبارکه 8)

امام صادق علیه السلام همچون دیگر ائمه هدی صلوات الله علیهم اجمعین مبلغ و محیی معالم غدیر بوده و در موارد متعددی به شرح پیام غدیر و بیان وقایع مهم پیرامون آن از کیفیت واقعه گرفته تا بیان تفسیر و تاویل و کیفیت نزول آیات متعدد مربوط به غدیر و گفته ها و رفتارهای منافقین و حتی شیاطین در غدیر پرداخته اند و اینگونه با حراست از شجره طوبای غدیر، حق پویان راه غدیر را میهمان ثمرات آن نمودند.
روزی امام صادق علیه‌السلام داستان غدیرخم را بیان کردند که پیامبر صلی الله علیه و آله در روز غدیر فرمود: «من کنت مولاه فعلی مولاه، اللهم وال من والاه و عادِ من عاداه … » و اصحاب آنحضرت ولایت را به او تبریک گفتند … سپس حضرت امام صادق علیه‌السلام درباره‌ی آیه‌ی «یعرفون نعمه الله ثم ینکرونها»، یعنی: «نعمت خدا را می‌شناسند و سپس آن را انکار می‌کنند»، فرمود: در روز غدیر آن را می‌شناسند و در روز سقیفه انکار می‌کنند.
اثبات الهداة: ج 2 ص 164 ح 736.


پیمان شکنان غدیر، کفری بر کفر دیگر


امام صادق عليه‌السلام درباره‌ي آيه‌ي «ان الذين آمنوا ثم كفروا ثم آمنوا ثم كفروا ثم ازدادوا كفراً لن‌تقبل توبتهم» فرمود: اين آيه درباره‌ي ابوبكر و عمر و عثمان است. اينان ابتدا به دين پيامبر صلي الله عليه و آله گرويدند، ولي آنگاه كه ولايت بر آنان عرضه شد و پيامبر صلي الله عليه و آله فرمود: «من كنت مولاه فعلي مولاه» كافر شدند. سپس به ولايت اميرالمومنين عليه‌السلام اقرار كردند ولي آنگاه كه پيامبر صلي الله عليه و آله از دنيا رفت كافر شدند و بر بيعت خود ثابت نماندند. سپس كفر خود را بالاتر بردند و از آنانكه با علي عليه‌السلام بيعت كرده بودند براي خود بيعت گرفتند!! اينان كساني‌اند كه از ايمان براي آنان هيچ نمانده است.
اثبات الهداة: ج 2 ص 7 ح 18

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر