فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 20 هفته تا غدير

غدیر در کلام امام کاظم علیه السلام

بشارت حضرت ابوطالب علیه السلام به میلاد صاحب غدیر

محور رسالت انبیاء ، ابلاغ پیام غدیر

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 20 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

غدیر در کلام امام کاظم علیه السلام

هفتمین امام معرفی شده در غدیر در مورد شهرت حدیث غدیر چنین نقل فرمودند: پیـامبرصلی الله علیه وآله امیرالمؤمنین ‏علیه السلام را در مـاجرای معروف و مشهور روز غدیر معرفی کرد و چنین فرمود: ای مـردم، آیا من صاحب اختیارتر از شما نسبت به خودتان نیستم؟ گـفتند: آری یـا رسول الله. حـضرت نگاهی بـه آسمان کرد و فرمود:  خدایا شاهد باش؛ و این کار را سه بار تکرارکرد. سپس فرمود: بدانید که هر کس من مولای او و صاحب اختیارتر نسبت به او هستم این علی مولای او و صاحب اختیار است. اللهم وال من والاه و عادِ من عاداه و انصر من نصره واخذل من خذله.

تبلیغ غدیر در سیره معصومین علیهم السلام 154

بشارت حضرت ابوطالب علیه السلام به میلاد صاحب غدیر

حضرت ابوطالب علیه السلام نه تنها در راه نبوت پیامبر صلی الله علیه و آله  بهترین حامی و پشتیبان بشمار میروند، بلکه با مراجعه به روایات چنان برداشت می شود که ایشان دارای مقامات فوق تصور معنوی بوده و تقرب ایشان به خداوند متعال حتی قبل از ظهور اسلام ثابت می گردد.

امام صادق عليه السلام فرمود: (هنگام ولادت پیامبرصلی الله علیه و آله) فاطمه بنت اسد علیها السلام نزد ابو طالب علیه السلام آمد تا او را به ولادت پيغمبر صلى الله عليه و آله مژده دهد، حضرت ابو طالب فرمود يك سبت صبر كن، من هم تو را بشخصى مانند او غير از مقام نبوت مژده خواهم داد، امام صادق عليه السلام فرمود: سبت 30 سال است و فاصله ميان پيغمبر صلى الله عليه و آله و امير المؤمنين عليه السلام سى سال بود.

أصول الكافي  ج‏2، ص: 347

محور رسالت انبیاء ، ابلاغ پیام غدیر

همانگونه که دین مبین اسلام بعنوان  کامل کننده ادیان بوده، مساله غدیر بعنوان کامل کننده اسلام بوده و اسلام بدون غدیر ناقص و ناتمام است.
لذاست که می بینیم صاحب مقام «ما ینطق عن الهوی» رسول خدا صلی الله علیه و آله در طول رسالت 23 ساله، از یوم الدار تا سال آخر عمر مبارک خویش،  هیچ گاه ذکر فضایل و مقامات  امیر غدیر را رها ننمودند. رسول خدا صلی الله علیه و آله به ابی جارود فرمود:  شبى كه مرا به آسمان بالا برد ند خداوند عز و جل به من وحى كرد كه از رسولان پيش از خودت سوال کن كه بر چه امری مبعوث شديد؟ بدانها گفتم: بر چه مبعوث شديد؟ گفتند بر عقيده به نبوت تو و ولايت على بن ابى طالب و امامانى كه از شما هستند،  وانگه به من وحى شد كه رو كن به سمت راست عرش من بدان سو  رو كردم و به ناگاه على، حسن، حسين، على بن الحسين، محمد بن على، جعفر بن محمد، موسى بن جعفر، على بن موسى، محمد بن على، على بن محمد، حسن بن على و امام مهدى عليهم السلام  را دیدم که در حوضچه‏اى از نور نماز مي خواندند، پروردگار تعالى‏ به من فرمود: اينانند حجتها براى دوستانم و اين است كه انتقام خواهد گرفت  از دشمنانم؛ جارود گفت: از آن پس سلمان به من گفت: اى جارود آنانند كه در تورات و انجيل و  زبور ذکر شده اند.

گنجينه معارف شيعه إماميه ترجمه
كنز الفوائد و التعجب، ج‏2، ص: 142

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر