فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 22 هفته تا غدير

اعجاز در ولادت امیر المومنین علیه السلام و معرفت مادر گرامیشان به مقام حضرت

حضرت زینب علیه السلام احیا کننده ولایت غدیر

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 22 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

اعجاز در ولادت امیر المومنین علیه السلام و معرفت مادر گرامیشان به مقام حضرت

يزيد بن قعنب گويد: من و عباس بن عبدالمطلب و گروهي از خاندان عبدالعزي در برابر خانه خدا نشسته بوديم، ناگهان فاطمه بنت اسد، مادر اميرمؤمنان عليه‎ السلام كه به آن حضرت حامله بود و نُه ماه از مدت حملش مي گذشت، دچار درد زايمان شده بود وارد شد و به درگاه خداوند  عرض كرد: پروردگارا! من به تو و پيامبران و كتاب هايي كه از جانب تو فرستاده شده اند ايمان دارم و سخن جدم ابراهيم خليل را تصديق مي كنم و باور دارم كه او اين خانة والا را بنا كرده، به حق اين فرزندي كه در شكم دارم سوگند مي دهم كه وضع حمل مرا آسان كني.يزيد بن قعنب مي گويد: در اين هنگام ديدم ديوار پشت كعبه شكافت و فاطمه وارد كعبه شد و از چشمان ما ناپديد گشت و ديوار به هم چسبيد.برخاستيم كه قفل در خانة كعبه را باز كنيم، قفل باز نشد، دانستيم كه اين رويداد به فرمان خدا رخ داده است.پس از چهار روز كه گذشت فاطمه از خانه كعبه بيرون آمد و نوزادش اميرمؤمنان عليه‎ السلام را روي دست داشت و گفت: من بر زنان گذشته  تاريخ برتري يافته ام، زيرا آسيه دختر مزاحم، خدا را به صورت پنهاني در جايي عبادت مي كرد كه عبادت خدا در آنجا جز از روي ناچاري سزاوار نبود مريم دختر عمران آن شاخة خشكيده خرما را با دستش تكان داد تا آنكه خرمايي تازه از آن فرو ريخت و خورد. ولي من وارد خانة خدا شدم و از ميوه ها و نعمتهاي بهشتي خوردم و وقتي خواستم خارج شوم هاتفي به من گفت: فاطمه! او را علي نام بگذار، چرا كه او بلند مرتبه است و خداوند علي اعلي مي گويد نام او را از نام خودم مشتق ساختم و او را به آداب و اخلاق خودم تربيت كردم و از علوم پيچيدة خود آگاهش نمودم، او كسي است كه بت ها را در خانة من مي شكند و بر بام خانه ام اذان مي گويد و مرا به مجد و بزرگواري ياد مي كند. خوشا به حال كسي كه او را دوست بدارد و از او فرمان برد و واي بر كسي كه او را دشمن بدارد و فرمانش نبرد.

بحارالانوار: ج35 ص 36

حضرت زینب علیها السلام احیا کننده ولایت غدیر

پیامبر صلی الله علیه و آله در خطبه غدیر خطاب به جهانیان فرمودند:آگاه باشید! به زودی پس از من امامت را به پادشاهی مبدل نموده و غصب خواهند کرد. این پیشگویی پیامبر صلی الله علیه وآله بلافاصله پس از    شهادت حضرت به وقوع پیوست؛ یعنی منافقین تعهد خود به ولایت امیرالمومنین علی علیه السلام  در غدیر را شکسته و خلافت را غصب نمودند. مقام خلافت پس از این غصب، توسط خلفای جور یکی
 پس از دیگری دست به دست گردیده تا به  یزید لعنه الله علیه رسید. پس از واقعه جانسوز کربلا آنچه که باعث احیای ولایت امامان غدیر گردید، رسالت اعجاز گونه حضرت زینب در کنار امام سجاد
علیهما السلام بود که با ایراد خطبه در کوفه و شام و رسانیدن پیام عاشورا، مردم را متوجه کوتاهی خود نسبت به امام زمانشان نمود.
رسوا نمودن یزید توسط حضرت در مجلس شام:


یزید در مجلسی که با قصد فریب مردم  ترتیب داده بود اشعار کفرآمیزی خواند و درباره پیروزی خود، مطالبی گفت و آیات قرآن را به نفع خود تأویل کرد. در این هنگام حضرت زینب علیها السلام از گوشه مجلس با سخنان یزید به مقابله برخاست و با صدای رسا، خطبه‌ای ایراد کرد. خطبه حضرت زینب حقّانیت امام حسین علیه السلام و نا حق بودن یزید را بر ملا ساخت.سخنان حضرت به گونه‌ای حاضران را تحت تأثیر قرار دادکه یزید دیگر قدرت بر جواب نیافت تا حدی که حتی نسبت به اسرا، مجبور به نرمش و انعطاف گردید. سخنان عقیله بنی هاشم در دفاع از ولایت علوی در مرکز حکومت اموی چنان تاثیری گذاشت که یزید ملعون مجبور به تغییر رفتار خود گردید، و هشداری جدی به فراموش کاران غدیر داد.

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر