فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 30 هفته تا غدير

بازخوانی هشدار های غدیر در فاطمیه

یاد آوری امامت غدیر، كنـار قبور شهداي اُحـد

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 30 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

بازخوانی هشدار های غدیر در فاطمیه

آنچه انتظارش نمی رفت آن بود که با این محکم کاری غدیر، کسانی جرئت داشته باشند که تا حد پادشاهی به مقابله با امامت برخیزند. اما پیامبر این خبر را علنا اعلام فرمود تا زنگ خطری را در گوش همه ی مسلمانان به صدا در آورده باشد. لذا درخطبه غدیر با اشاره به این موضوع می فرماید:
به زودی امامت را بعد از من  پادشاهی قرار داده و غاصبانه تصرف خواهند کرد. آگاه باشید! خدا لعنت کند کسانی را که غاصبانه و به زور و ستم آن را به تصرف خود درآورند.
اگر خوب دقت کنیم در می یابیم که در فاطمیه جز دریافت این هشدارهای پیامبر صلی الله علیه و آله معنای دیگری نیست. و ما با تکریم ایام عزای فاطمیه در حقیقت به پیامبر میگوییم: ای رسول خدا! هشدارهای شما از فراسوی چهارده قرن ما را بیدار کرده، و به خاطر همین زیر بار یوغ پادشاهان سقیفه نمی رویم و همواره همراه و مدافع امام مظلوم غدیر هستیم و نمی خواهیم درس آموزی دختر گرامی شما در دفاع از غدیر را فراموش کرده و ناسپاس باشیم، بنابر این در فاطمیه ما و غدیریان سنگربان در راه غدیر خواهیم بود.

کتاب غدیر تا فاطمیه ص56

یاد آوری امامت غدیر، كنـار قبور شهداي اُحـد

بعد  از شهادت پيامبر صلي الله عليه و آله ، حضرت زهرا عليهاالسلام كنار قبور شهداي اُحد و بخصوص حضرت حمزه مي‌آمدند و در آنجا گريه مي‌كردند. محمود بن لبيد مي‌گويد: روزي بر سر قبر حمزه آمدم و  آن حضرت را در آنجا در حال گريه ديدم؛ كمي صبر كردم تا آرام گرفت؛ سپس خدمتش سلام نمودم و عرض كردم: من سؤالي از شما دارم كه سينه‌ام را مضطرب ساخته! فرمود: سؤال كن؛ عرض كردم: آيا پيامبر صلي الله عليه و آله قبل از شهادتش درباره‌ي امامت علي كلام صريحي فرموده است؟!! حضرت زهرا عليهاالسلام فرمود:  واعجبا، آيا روز غدير خم را فراموش كرده‌ايد؟!!
الغدير: ج 1 ص -197چهارده قرن با غدیر ص35

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر