این لقب را به کسی نخواهم داد

قالَ رَسُولُ اللّهِ (صلی الله علیه و آله و سلم) :

«لَمّا أُسْرِیَ بِی إِلَی السَّماءِ کُنْتُ مِنْ رَبِّی کَقابِ قَوْسَیْنِ أَوْ أَدْنی فَأَوْحی إِلَیَّ رَبِّی ما أَوْحی ثُمَّ قالَ: یا مُحَمَّدُ، اِقْرَأْ عَلی عَلِیِّ بْنِ أَبِیطالِبٍ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ السَّلامَ، فَما سَمَّیْتُ بِهذا أَحَدآ قَبْلَهُ وَ لا أُسَمِّی بِهِ أَحَدآ بَعْدَهُ.»

رسول خدا(صلی الله علیه و آله و سلم) فرمودند:

«وقتی که به سوی آسمانها سیر داده شدم و به معراج رفتم، فاصله من با خداوند، مانند دو کمان یا کمتر از آن بود. خداوند آنچه را که باید به من وحی کند، وحی فرمود. سپس فرمود:

"ای محمّد، به علیّ بن ابیطالب امیر مؤمنان، سلام برسان." پس من هیچ کس را قبل از او "امیرالمؤمنین" نخواندم و بعد از او هم، این لقب را به کسی نخواهم داد.»

برگرفته از کتاب یک حرف از هزاران

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر