×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

سومین دوره تربیت مبلغ غدیر ویژه مناسبت ها 1396(غدیر و مهدویت)

بسم الله الرحمن الرحیم
بتوفیق الهی و به همت موسسه غدیرستان کوثرنبی صلی اله علیه و آله اولین جلسه از سومین دوره ی تربیت مبلّغین غدیر با موضوع «تجلی غدیر و مهدویت» صبح روز پنجشنبه مورخ 96/02/14 در شهر اصفهان، مسجد رضوی واقع در خیابان صغیراصفهانی با حضور طلاب و اساتید در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد.

برنامه در ساعت 9صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.
پس از تلاوت قران استاد ارجمند حجت الاسلام محمدرضا شریفی به بحث پیرامون موضوع رابطه مهدویت و غدیر پرداختند.
محور بحث ایشان رابطه غدیر و مهدویت بود؛ ایشان در طی یک ساعت به توضیح این مطلب و بیان ویژگی های غدیر که در عصر ظهور به تجلی در خواهد آمد پرداختند.
در خاتمه بحث ایشان کتاب «تجلی غدیر در عصر ظهور» به حضار هدیه داده شد.
در ادامه برنامه مداح گرانقدر اهلبیت علیهم السلام جناب آقای نائب به مداحی پرداختند و فضای جلسه را منور به نام مبارک امیرالمومنین علیه السلام نمودند.
پس از آن «مباحث مرتبط با امامتِ غدیرِ امیرالمومنین علیه السلام که در طول زمان مردم به آن پاسخ مثبت نداده و راه به ثمر رسیدن آنرا مسدود کردند» محور اصلی مباحث استاد گرانقدر آیت الله نجم الدین طبسی بود.
سپس با بیان شواهد تاریخی و نمونه های فراوان به این مطلب پرداختند که امامت موعود غدیر با خصوصیات منحصر، به زمان ظهور متجلی خواهد شد و در این راستا به رفع شبهاتی چند از مسائل مربوط به ظهور حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف پرداختند.
جلسه عصر طبق برنامه در ساعت شانزده با حضور استاد طبسی شروع و تا ساعت هجده ادامه یافت. در این بخش از سخن، استاد به بررسی روایات زمان ظهور و بخشی از علایم حتمیه و تایید و رد آنها پرداختند.
بخش پایانی این جلسه، پرسش و پاسخ پیرامون مباحث ظهور و علایم آن بود.

سومین دوره تربیت مبلغ غدیر ویژه مناسبت ها 1396(غدیر و مهدویت)    سومین دوره تربیت مبلغ غدیر ویژه مناسبت ها 1396(غدیر و مهدویت)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.