فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 7 هفته تا غدير

امیرالمومنین علی علیه السلام هیچ گاه از اعلام پیام غدیر فروگذار نبودند...

حضرت معصومه علیها السلام راوی حدیث من کنت مولاه فعلی مولاه

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 7 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

امیرالمومنین علی علیه السلام هیچ گاه از اعلام پیام غدیر فروگذار نبودند...

اسحاق بن موسى از پدرش حضرت كاظم و او از حضرت صادق به واسطه پدران گرامش عليهم السلام نقل کرده است كه‏ حضرت أمير المؤمنين علیه السلام در كوفه مشغول ايراد خطبه‏ اى بود كه در آخر آن فرمود: بدانيد كه من از مردم به خود مردم اولويّت دارم (اشاره به کلام پیامبر صلی الله علیه و آله در غدیر خم)، و من از آن روز كه پيامبر صلی الله علیه و آله وفات يافت پيوسته مورد ظلم واقع شده‏ ام.

پس اشعث بن قيس برخاسته و گفت: اى أمير المؤمنين! از وقتى به كوفه آمده‏ ايد در تمام خطبه‏ ها اين جمله كه «من از مردم به خود مردم اولويّت دارم، ...» را گوشزد میدارید، چرا آن زمان که أبوبكر و عمر حکومت را بدست گرفتند از حق خود دفاع نکردی؟ امیرالمومنین علیه السلام ( در جواب این طعنه او) فرمودند: اى پسر شرابخوار، سخنى پرسيدى پس جواب آن را از خود من بشنو!: به خدا سوگند که مرا چیزی مانع از جنگیدن با آنان غیر از وفا به عهد برادرم رسول خدا صلی الله علیه و آله نبود، چرا که آن حضرت مرا خبر داده بود كه: « این امّت به زودی نسبت به تو خیانت خواهند نمود، و پيمان و وصيّت مرا درباره‏ ات نقض می نمایند، و همانا تو نسبت به من همانند هارون نسبت به موسى هستى» پس من عرض كردم: اى رسول خدا، در آن زمان وظيفه من چيست؟ فرمود: «اگر يار و ياورى يافتى به جنگ برخیز و اگر یار کافی نداشتی خون خود را حفظ و صبر كن، تا هنگامى كه مظلومانه به من ملحق گردى»... و بعد از آن (ظلم) دست دخت پيامبر و دو فرزندم حسن و حسين را گرفته و به خانه‏ هاى اهل بدر و سابقین در اسلام رفته و تضييع حقّ خود را به آنان تذكّر داده و يكايك ايشان را به يارى خود دعوت نمودم، ولى هیچ کس جز چهار نفر: سلمان، عمّار، أبوذرّ و مقداد دعوتم را اجابت نکرد، ... به خدا سوگند اگر در روز بيعت أبوبكر تنها چهل مرد یاریم می نمودند حتما به جنگ برخاسته و در راه خدا جهاد مى‏كردم تا مشخص شود (اهل سکوت نیستم).
الإحتجاج طبرسی، ج‏1، ص: 190


حضرت معصومه علیها السلام راوی حدیث من کنت مولاه فعلی مولاه

حضرت معصومه علیها السلام فرزند امام موسی بن جعفر علیه السلام از جمله امام زادگان صاحب مقامات و کرامات بی نظیری هستند. یکی از این موارد نقل حدیث غدیر توسط ایشان بوده که در سلسله ی فاطمیات موجود بوده و به شرح ذیل می باشد: فاطمه معصومه از دختر امام صادق علیه السلام نقل مى كند از جمله بانوان علویه و در نهايت به فاطمه زهرا علیها السلام مى رسد، که فاطمه زهرا علیها السلام، دختر بزرگوار رسول اكرم صلی الله علیه وآله فرمود: « آيا فرمايش رسول خدا صلی الله علیه وآله را در روز غديرخم فراموش كرده ايد كه فرمود: هركس من مولاى اويم، على مولاى اوست، و ( آيافراموش كرده ايد) ديگر فرمايش آن حضرت را كه فرمود: تو براى من همانند هارون براى موسى هستى؟!»

عوالم العلوم و المعارف والأحوال-الإمام علي بن أبي طالب عليهما السلام، حديث‏الغدير، ص: 120

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر