فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 21 هفته تا غدير

احتجاج در مسجد قبا

امیر المومنین علی علیه السلام ، فاتح جنگ خیبر

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 21 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

احتجاج در مسجد قبا

ابوبکر تنها با امیرالمؤمنین‏علیه السلام رو در رو شد و به عنوان نیرنگی در توجیه غصب خلافت به آن حضرت گفت: پیامبرصلی الله علیه وآله در ایام الولایه در غدیر تو را صاحب اختیار ما قرار داد ولی خلیفه قرار نداد! حضرت فرمود: اگر پیامبرصلی الله علیه وآله را نشانت دهم و او به تو بگوید که من به این مقامی که غصب کرده‏ای سزاوارترم، می‏پذیری؟ ابوبکر پذیرفت و پس از نماز مغرب با امیرالمؤمنین‏ علیه السلام به مسجد قبا آمدند و پیامبرصلی الله علیه وآله را دیدند که در سمت قبله نشسته است.
پیامبر صلی الله علیه وآله خطاب به ابوبکر فرمود: ای ابوبکر، بر ضد ولایت علی اقدام کرده‏ای و در جای او نشسته‏ای که جای نبوت است و جز او کسی مستحق آن نیست، زیرا او وصی و خلیفه من است ...؟!
در این دفاع از غدیر که در واقع از سوی پیامبرصلی الله علیه وآله انجام گرفته و پای معجزه در میان است، مخاطب یک نفر، آن هم غاصب حق غدیر است.
اگر طرفدارانِ این یک نفر چشم خود را بازتر کنند و از مرز سقیفه عبور نمایند، پیامبرصلی الله علیه وآله را بر فراز منبر غدیر و در حال خطابه‏ای خواهند دید که در آن خلافت و امامت و وصایت را در کلمه «مولی» به معنای «صاحب اختیاری» بیان می‏فرماید؛ و  دیگر 1400  سال متحیرانه به جستجوی معنای «مولی» نمی‏پردازند و از کتاب‏های لغت هفتاد معنی برای آن پیدا نمی‏کنند!!

تبلیغ غدیر در سیره معصومین علیهم السلام 22

امیرالمومنین علی علیه السلام، فاتح جنگ خیبر

 بريده نقل میکند که چون پیامبر صلی الله علیه و آله به جنگ خیبریان رفت و قلعه
 قموص را محاصره کرد، ابتدا پرچم را برای مبارزه با آنان به ابوبکر دادند. ابوبکر
 با لشکری رفت، ولی چون نظر به پهلوانان آنان نمود فرار کرد و لشکریان هم در پی او باز گشتند.
روز بعد پیامبر صلی الله علیه و آله پرچم را به عمر داد و او هم از ترس کشته شدن به میدان جنگ نرسیده باز گشت.
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمود : اين پرچم را فردا به كسى خواهم داد كه خدا و رسولش را دوست دارد و خدا و رسولش نيز او را دوست دارند و هرگز بر نمى گردد تا فتح و پيروزى نصيبش شود. ما آن شب را خوشحال از اين كه فردا روز پيروزى است، به صبح رسانديم. پيامبر خدا صلى الله عليه و آله نماز صبح را خواند و آن گاه پرچم را خواست و از جا بلند شد.
هر يك از ما كه نزد پيامبر خدا قرب و منزلتى داشت اميدوار بود كه آن مرد او باشد. حتى من به خاطر قـرب و منزلتى كه نزد پيامبر داشتم گـردن كشيدم و سرم را بالا گرفتم. اما پيامبر خدا على بن ابى طالب را صدا زد. على عليه السلام مبتلا به چشم درد بود. پيامبر خدا دستى بر چشم او كشيد و آن گاه
پرچم را به وى سپرد و فتح و پيروزى
نصيب او شد.
میزان الحکمه به نقل ازكنز العمّال

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر