فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 28 هفته تا غدير

اتمام حجت و دادخواهی حضرت زهرا علیها السلام
با مردم مدینه

اتمام حجت حضرت فاطمه علیها السلام با مردم درباره غدیر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 28 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

اتمام حجت و دادخواهی حضرت زهرا علیها السلام
با مردم مدینه

انتظار می رفت در شهری که پدر فاطمه علیها السلام پیامبر مردم بوده وسفارش او را هم به آنان نموده، حتی غریبه های دور دست نیز از ترس مدافعان فاطمه علیها السلام جرئت کوچک ترین بی احترامی نسبت به ایشان را نداشته باشند. اما جای بسی حیرت وتاسف است که حمله کنندگان به حریم تنها دختر گرامی پیامبر غریبه ها نبودند بلکه کسی جز اصحاب پدرش و همان کسانی که دائم سفارش پیامبر صلی الله علیه وآله  را  در مورد  دخترشان می شنیدند  نبودند!
این شکایت را صدیقه کبری علیها السلام رو در روی آنان بیان کرد. در خطبه فدکیه فرمود: این چه سستی است در یاری من و چه ضعفی است در کمک به من و چه کوتاهی است درباره ی حق من و چه خوابی است که در مورد ظلم  به  من شما را  فرا گرفته است؟
آیا پیامبر صلی الله علیه وآله پدرم نمی فرمود: حرمت هر کسی را  نسبت به فرزندانش  باید  نگاه  داشت؟
کتاب غدیر تا فاطمیه ص 130

اتمام حجت حضرت فاطمه علیها السلام با مردم درباره غدیر

در روزهاي آخر عمر حضرت زهرا عليهاالسلام عده‌اي از زنان مهاجر و انصار به عيادت ایشان آمدند. حضرت در اين فرصت مطالبي درباره‌ي مسئله‌ي غصب خلافت مطرح كردند و بر آنان اتمام حجت فرمودند.
زنان سخنان حضرت را براي مردان خود نقل كردند، و در پي آن عده‌اي از سرشناسان مهاجر و انصار بعنوان عذرخواهي نزد حضرت آمدند و عرض كردند: اي سيدة النساء، اگر ابوالحسن اين مطالب را براي ما مي‌گفت قبل از آنكه پيمان با اهل سقيفه را محكم كنيم و با آنان بيعت كنيم، ما هرگز بجاي او با ديگري بيعت نمي‌كرديم!
حضرت فرمود: از من دور شويد، كه عذري از شما پذيرفته
 نيست بعد از آنكه عذرهايتان خواسته شده است.
بعد از كوتاهي شما جايي براي امر و نهي باقي
نمانده است.
خصال: ص -173 چهارده قرن با غدیر ص 37

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر