فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 31 هفته تا غدير

احتجاجات امیرالمومنین علی علیه السلام توسط معاویه لعنه الله

در جنگ جمل

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 31 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

احتجاجات امیرالمومنین علی علیه السلام توسط معاویه لعنه الله

معاویه در قسمت دیگری از نامه اش در صفین به امیرالمومنین علیه السلام نوشت: ابوبكر عمداً اقدامي كرد و هنگام مرگش خلافت را به عمر برگرداند و در جانشين قرار دادن او با تو مشورت نكرد و از تو دستوري نخواست و براي او بيعت گرفت ... تو را  دیدم هنگامی که با ابوبکر بیعت شد، همسرت فاطمه را بر حماری سوار کردی و دست دو پسرت حسن و حسین را گرفتی و احدی از اهل بدر و سابقه داران را باقی نگذاشتی مگر اینکه آنان را فراخواندی و بر علیه ابوبکر به کمک خود دعوت کردی، ولی احدی از آنان را نیافتی مگر چهار نفر : سلمان و ابوذر و مقداد و زبیر .
به جان خودم قسم اگر بر حق بودی تو را اجابت می کردند و مساعدت و یاری می نمودند، ولی مطلبی باطل و چیزی را که به آن اقرار نداشتند ادعا می کردی.
کتاب غدیر تا فاطمیه ص 104

در جنگ جمل

در ميدان جنگ جمل، هنگامي كه لشكر از دو سو صف آرايي كرده بودند و هنوز جنگ آغاز نشده بود، اميرالمومنين عليه‌السلام قاصدي را سراغ طلحه فرستاد كه ملاقاتي داشته باشند. طلحه آمد تا مقابل حضرت قرار گرفت. اميرالمومنين عليه‌السلام فرمود: تو را به خدا قسم مي‌دهم، آيا از پيامبر صلي الله عليه و آله شنيدي كه مي‌فرمود: «من كنت مولاه فعلي مولاه، اللهم وال من والاه و عاد من عاداه»؟ طلحه گفت: آري. حضرت فرمود: پس چرا به جنگ من آمده‌اي؟!! گفت: در خاطرم نبود!!!
سپس طلحهبه لشكر خود بازگشت و بدين صورت در
جنگ جمل با يادآوري غدير اتمام حجت بزرگي شد.
الغدير: ج 1 ص 186

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر