فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 35 هفته تا غدير

جفا به حضرت فاطمه علیها السلام بعد از غدیر!

غدیر درکلام حضرت معصومه علیها السلام

احتجاج امام حسن عسکری علیه السلام به غدیر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 35 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

جفا به حضرت فاطمه علیها السلام بعد از غدیر!

دشمنان غدیر در آزار به حضرت تا آنجا پیش رفتند که حضرت زهرا  علیها السلام در حالی که اشک از دیدگانش جاری بود به درگاه الهی عرضه داشت:خدایا، نزد تو شکایت می کنیم از فقدان پیامبر و فرستاده و منتخب تو، و از اینکه امت او سخن ما را قبول نمی کنند، و حقی که برای ما در کتاب نازل شده خویش بر پیامبرت قرار دادی از ما منع می کنند.خدایا، از این امت شکایت می کنم که بعد از پیامبر کافر شده و حق ما را غصب کرده اند و حرمت پیامبر را مراعات نمی کنند.
در مقابل چنین شکایت نامه ای برخورد بی ادبانه ی  عمر را ببینید که گفت:ای فاطمه، این سخنان زنانه را تمام کن.
کتاب غدیر تا فاطمیه ص 129

غدیر درکلام حضرت معصومه علیها السلام

از فاطمه دختر على بن موسی‌الرضا علیه‌السلام، از فاطمه معصومه دختر موسی کاظم علیه‌السلام، از فاطمه دختر جعفر صادق علیه‌السلام، از فاطمه دختر محمدباقر علیه‌السلام، از فاطمه دختر علی بن حسین علیه‌السلام، از أم کلثوم دختر امیر مؤمنان علیه‌السلام، از مادرش فاطمه‌زهرا؛ دخت رسول گرامی اسلام صلی‌الله علیه‌و‌اله‌ نقل‌شده است:
 آیا فراموش کردید سخن رسول خدا را که در روز غدیر خم  فرمود: «من مولای هرکه هستم، علی هم مولای او است.» و همچنین فرمود: «تو (علی) برای من مانند هارون برای موسی هستی.»

الغدیر، ج1، ص196-197.

احتجاج امام حسن عسکری علیه السلام به غدیر

حسن بن ظريف مي‌گويد: به امام عسكري عليه‌السلام نامه‌اي نوشتم و سؤال كردم:معناي قول پيامبر صلي الله عليه و آله به اميرالمومنين عليه‌السلام چيست كه فرمود: «من كنت مولاه فهذا علي مولاه»؟امام عسكري عليه‌السلام فرمود:مقصود حضرت آن بود كه او را عَلَم و علامتي قرار دهد كه هنگام اختلاف، حزب خداوند با آن شناخته شوند.


اثبات الهداة: ج 2 ص 139 ح 606.
چهارده قرن با غدیر ص 80

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر