فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 37 هفته تا غدير

احتجاجات امام مجتبی علیه السلام به غدیر

برائت از دشمنان غدیر در کلام معصومین علیهم السلام

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 37 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

احتجاجات امام مجتبی علیه السلام به غدیر


بر خلاف آنچه که برخی در صدد القای آن بوده اند، مبنی بر اینکه ائمه علیهم السلام در برابر سقیفه و غصب حق امیرالمومنین علیه السلام سکوت نموده اند موارد متعددی در تاریخ وجود دارد که ائمه علیهم السلام احتجاج به حقانیت خود به استناد بر غدیراحتجاج نموده اند. از جمله دو مورد در سیره امام مجتبی علیه السلام :


1.هنگام صلح با معاویه در کوفه


آن حضرت در كوفه با حضور معاويه بر فراز منبر رفتند و پس از حمد و ثناي الهي مطالبي فرمودند كه از جمله آنها اين بود: بني‌اسرائيل هارون را رها كردند و تابع سامري شدند در حاليكه مي‌دانستند او خليفه‌ي موسي است. اين امت نيز پدرم را رها كردند و با غير او بيعت كردند در حاليكه خودشان ديدند كه پيامبر صلي الله عليه و آله پدرم را در روز غدير خم منصوب فرمود و به آنان دستور داد كه حاضرانشان به غائبان خبر دهند.
اثبات الهداة: ج 2 ص 88 ح 360


2.در مجلس معاويه در شام


یکی از روزهای ناگوار در تاریخ امام مجتبی علیه السلام و احتجاج ایشان به روز غدیرخم، روزی بود که معاویه در حالیکه دار و دسته اش در مجلس او بودند حضرت را احضار نموده و بسیار به آنحضرت و پدر بزرگوارشان جسارت نمود و ناسزا گفت؛ پس امام مجتبي عليه‌السلام آغاز به سخن فرموده و احتجاجات مفصلي درباره‌ي اميرالمومنين عليه‌السلام در برابر آنان بيان نمود و از جمله فرمود: پيامبر صلي الله عليه و آله ( در روز غدیر خم ) در حاليكه بر فراز منبر بود علي عليه‌السلام را فرا خواند، سپس او را با دستانش گرفت و فرمود: «من کنت مولاه فهذاعلی مولاه اللهم وال من والاه و عاد من عاداه».
بحارالانوار: ج 44 ص 75


برائت از دشمنان غدیر در کلام معصومین علیهم السلام


امام علي‌بن‌موسي‌الرضا عليه‌السلام: كَمالُ الدّينِ وِلايَتُنا وَالبَراءَةُ مِن عَدُوِّنا.
كمال دين، ولايت ما و بيزاري از دشمنان ماست.
بحار، ج 27، ص 58

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر