فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 38 هفته تا غدير

معرفی عظمت عید غدیردر بیان پیامبر وامام صادق علیهماالسلام

تفکر در موضوع تقارن ولادت امام صادقعليه‌السلام و پیامبر صلی الله علیه وآله و نتایج حاصل از آن

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 38 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

معرفی عظمت عید غدیردر بیان پیامبر وامام صادق علیهماالسلام


پيامبر صلي الله عليه و آله درباره‌ي روز غدير خم فرمود: روز غدير خم بهترين اعياد امت من است، و آن همان روزي است كه خداوند به من دستور داد برادرم علي بن ابي‌طالب را براي امتم منصوب نمايم … قسم به خدايي كه مرا به پيامبري مبعوث كرد و بر همه‌ي خلايق برگزيد، من علي را در زمين منصوب ننمودم تا آنکه خداوند او را در آسمانها معرفي كرد و ولايت او را بر ملائكه واجب نمود.
بحارالانوار ج37ص109


امام صادق عليه‌السلام فرمود: روز غدير خم كه اميرالمومنين عليه‌السلام به مردم معرفي و منصوب شد، پيامبر صلي الله عليه و آله براي او پيمان ولايت را بر گردن مردان و زنان قرار داد.
اثبات الهداة:

ج 2 ص 78 ح 327


تفکر در موضوع تقارن ولادت امام صادقعليه‌السلام و پیامبر صلی الله علیه وآله و نتایج حاصل از آن:

-1براي مودت به ذي القربي ، امام صادق عليه‌السلام را دريابيد. -2سيره ، خلق وخوي وعلم نبوي را در وجود امام صادق عليه‌السلام جستجو كنيم و اگر مي خواهيد از پيامبرصلی الله علیه وآله تبعيت كنيد از ايشان تبعيت نمائید. -3امام صادق عليه‌السلام از عترت پیامبرصلی الله علیه وآله در حدیث ثقلین می باشد. -4شیخ الائمه، رئیس مذهب جعفری و احياءگر فقه غديري بعد پيامبر صلی الله علیه وآله و مروج و تبيين كننده معارف غدير ،فاطمي ، عاشورا ومهدويت، امام صادق عليه‌السلام است. -5اگر پيروي از امام صادق عليه‌السلام نباشد واز خلفاي غاصب پيروي شود ،پيروي از پيامبر صلی الله علیه وآله نخواهد بود. -6رجوع بعد از پيامبر صلی الله علیه وآله در مسائل ديني و تفسير كتاب الله به خلفاء يا ابوحنيفه ها يا ابوهريره ها يا حتي باسوادان از صحابه داده نشده بلكه فقط به عترت پيامبر صلی الله علیه وآله كه همان امام صادقعليه‌السلام مي باشد داده شده است.

  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر