مبلغان و رسالت غدیر

مبلغان و رسالت غدیر

نویسنده: مهدی پور، محمود؛

خلاصه ماشینی:

"امامت و فرهنگ غدیر امروز همه امت بزرگ اسلامی به‌ویژه عالمان دین و مبلغان گرامی برای نجات بشریت راهی بهتر از معرفی اندیشه امامت و فرهنگ غدیر ندارند. علامه بزرگوار شیخ عبد الحسین امینی در کتاب شریف الغدیر، جلد اول از صفحه اول تا صحفه 150 مدارک بخشی از خطبه غدیر را از سیصد و شست کتاب معروف اهل سنت از قول 110 نفر صحابه رسول اکرم‌صلی‌الله‌علیه‌وآله و 84 نفر از تابعین آورده است. احیای خطبه غدیر، طرح نظام رهبری عادلانه اسلامی در برابر تمام سیستمهای ظالمان تاریخ و رژیمهای طاغوتی جهان امروز است؛ 8. اگر در کل مساجد دنیای اسلام بجای هر سخنرانی دیگر، در شب و روز عید غدیر این خطبه نورآفرین نبوی را بخوانند و ترجمه کنند و در مجامع بزرگ اسلامی، این خطبه به چند فصل تفکیک شود و در هر سخنرانی بخشی از آن برای امت تبیین گردد، یک خدمت بزرگ به بشریت انجام می‌شود."

 جهت مشاهده متن کامل مقاله کلیک کنید...

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.