همراه ما باشید با :

    •  مهندسی تبلیغ غدیر 
    •  شیوه های تبلیغ غدیر در گذشته ، حال و آینده 
    •  تجربه ی مهندسی تبلیغ غدیر در موسسه غدیرستان 

عظمت غدیر (1)

عظمت غدیر (1)

نویسنده:فاکرمیبدی، محمد

خلاصه ماشینی:

"این سخن درحقیقت‌بیانگر نشانه‌های جغرافیایی و تاریخی غدیر است‌که می‌فرماید: آن روز زیر درختان تنومند، آیاتی نازل شد که مبین‌اراده خدا برای بندگان خالص، مخلص و برگزیده است. عظمت روز غدیر، بدان جهت است که ظرف ظهور اراده خدا و زمان‌ابلاغ مهمترین پیام الهی است; پیامی که ابلاغ نشدنش، رسالت راناتمام می‌گذارد; «و ان لم تفعل فما بلغت رسالته‌» روزی است که گشایش و فرج برای اسلامیان حاصل شد و آنان که‌نگران سرنوشت امت اسلام پس از پیامبر(ص)بودند، نگرانیشان برطرف‌گردید. غدیر روزی است که خداوند به وسیله پیامبر(ص)مردم را به مسیرآینده‌شان راهنمایی کرد، حقایق را گفت و ولی‌امر را معرفی کرد. درجریان غدیر، بدون‌هیچ پرده پوشی و به دور از هرگونه کنایه و اشاره، با صراحت‌تمام به معرفی علی(ع)به عنوان ولی امر پرداخت و راه هرگونه‌توجیه را بست; چرا که فرمود: «من کنت مولاه فعلی مولاه‌» از این رو، امام فرمود: غدیر روز تنصیص است. » قبل از واقعه غدیر، نگرانیهایی درباره آینده اسلام وجود داشت‌و حتی پیامبر(ص) نیز این نگرانی را ابراز می‌کرد; برای نمونه،درحدیث ثقلین و خطبه حجه‌الوداع فرمود: «فانظروا کیف تخلفونی‌فی الثقلین‌» ; تامل کنید که چگونه پس از من با ثقلین(قرآن وعترت)برخورد می‌کنید؟ اما پس از جریان غدیر این نگرانی به شادی مبدل می‌شود: «الله‌اکبر علی اکمال الدین و اتمام النعمه و رضی الرب برسالتی‌والولایه لعلی من بعدی. افزون بر این، در همان روز آسایش و امنیت پیامبر را تضمین‌کرد و فرمود: «والله یعصمک من الناس‌» علی(ع)نیز فرمود: «وضمن له عصمته منهم‌» پس از این جهت نیز غدیر روز آسودگی است."

 جهت مشاهده متن کامل مقاله کلیک کنید...

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.   ادامه...

 

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیرستان

علی عليه السلام

امیرالمومنین عليه السلام

ghadir

غدیر خم

موسسه غديرستان