×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 552

سایت بنیاد بین المللی الغدیر

سایت بنیاد بین المللی الغدیر به آدرس : http://www.alghadir.ir

درباره ما

بنیاد بین المللی غدیر با اتکال بر خداوند متعال و در پرتو توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) ؛ در چارچوب ارشادات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سال 1376 فعالیت خود را آغاز نمود و در تاریخ 1379/06/09 با شماره 12410 در  سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به صورت رسمی به ثبت رسیده است.
ارکان بنیاد بین المللی غدیر :
الف : مؤسس و دبیر کل :
مؤسس،‌ دبیرکل و رئیس هیأت امناء بنیاد بین المللی غدیر؛ فقیه عالیقدر، حافظ و مفسر قرآن و نهج البلاغه حضرت آیت الله ابوالقاسم خزعلی (رحمت الله علیه)
 

دبیرکل :

آیت الله کاظم صدیقی

ب : ‌هیأت امناء
اعضاء هیئت امناء‌ بنیاد بین‌المللی غدیر؛ تعدادی از شخصیت‌های برجسته و چهره‌های شاخص علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشند که طبق اساسنامه حداقل 5 نفر از ایشان، از فقها  هستند.

ج : هیأت مدیره :

اعضاء هیئت مدیره بنیاد بین‌المللی غدیر عبارتند از
آیت الله کاظم صدیقی  (رئیس هیئت مدیره)
جناب آقای مهندس محمد نبی حبیبی (نایب رئیس هیئت مدیره )
جناب آقای دکتر حسین ظریف‌منش  (مدیر عامل(
حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای محمد حسن اختری
حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر سید محمد حسینی قزوینی
حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای سید مصطفی میر لوحی
جناب آقای حسن مشتاقی (دبیر هیئت مدیره)
 
اعضای علی البدل
حجه الاسلام‌ و المسلمين جناب آقای محسن خزعلي
 بنیاد بین‌المللی غدیر در جهت نیل به اهداف مقدس خود، با ایجاد تشکیلات و دفاتر نمایندگی در مراکز استان‌ها، خارج از کشور و دستگاه‌های اجرایی؛ به انجام ماموریت‌ها و فعالیت‌های مهم فرهنگی می‌پردازد . ریاست نمایندگی‌های  بنیاد بین‌المللی غدیر در استان‌ها را نمایندگان محترم مقام معظم رهبری، در شهرستان‌ها ائمه محترم جمعه و در خارج از کشور نمایندگان محترم ولی فقیه و در دستگاه‌های اجرایی؛ عالیترین مقام دستگاه‌ یا نهاد ذیربط؛ عهده‌دار  می‌باشند. یکی از مسئولین برجسته اجرایی در استان‌ها یا دستگاه‌ها که دارای جایگاه و اعتبار اجتماعی می‌باشد؛ بعنوان دبیر اجرایی نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر منصوب گردیده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • اندازه قلم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.