حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

همتای فاطمه (علیهاالسلام)

عَنْ رَسُولِ اللّهِ (صلی الله علیه و آله و سلم)

قالَ: «هَبطَ عَلَیَّ جَبْرَئِیلُ فَقالَ: یامُحَمَّدُ إِنَّ اللّهَ تَعالی یَقُولُ: لَوْ لَمْ أَخْلُقْ عَلِیّآ (علیه السلام) ما کانَ لِفاطِمَهَ (علیهاالسلام) کُفْوٌ مِنْ وُلْدِ آدَمَ وَ مِنْ ذُرِّیَّتِهِ.»

 

 

از رسول خدا نقل شده که فرمودند:

«جبرئیل بر من نازل شد و گفت : ای محمّد! خداوند متعال میفرماید: "اگر علی (علیه السلام) را خلق نمیکردم، برای فاطمه (علیهاالسلام) همتایی از فرزندان آدم و نسلهای آنها نبود".»

برگرفته از کتاب یک حرف از هزاران

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.