به پایگاه تخصصی غدیرستان خوش آمديد (وب سایت جامع غدیر خم)

فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

جلسه ششم استاد محمد باقر انصاری

به لطف الهی ششمین جلسه از دوره ی تربیت مبلّغ غدیر، در تاریخ 395/4/31، شانزدهم شوال سال 1437 ساعت 8:30 الی 12 ظهردر مسجد رضوی واقع در خیابان صغیر اصفهانی برگزار گردید. بعد از تلاوت قرآن مجید، استاد گرانقدر محمّد باقر انصاری زنجانی در باب آیات غدیر در قرآن مطالبی را بیان نمودند که چکیده ی آن به شرح ذیل می باشد:

300 آیه از قرآن در غدیر نازل شده است. گاهاً یک سوره کامل یا یک آیه با تفسیر، یا یک آیه فقط موضوعا نازل شده است و برخی آیات تلویحا در فحوای کلام پیامبر صلی الله علیه و آله آمده است. و بطور کلی تقریبا در نیمی از سوره های قرآن حداقل یک آیه در ارتباط با غدیر آمده است. از جمله سوره هایی که بطور کامل در حجه الوداع نازل شده است سوره ی انشراح است.این سوره مربوط به زحمات 23 ساله پیغمبر خاتم صلی الله علیه و آله است. استاد فرمودند تاکید این سوره بر روی دو آیه آخر است که خداوند متعال می فرماید : ...فاذا فرغت فانصب و الی ربک فارغب.وقتی از زحمات نبوت فراغت پیدا کردی فانصب(یعنی جانشین خود را در بین امت نصب کن)

سوره ی دیگری که بطور کامل در حجه الوداع نازل شده سوره ی نصر است. این سوره در مسجد خیف نازل گردیده است. از آیات نازله در غدیر آیه 74 سوره توبه است .یحلفون بالله ما قالوا و لقد قالوا کلمه الکفر بعد اسلامهم و هموا بما لم ینالوا... که اشاره به توطئه ی منافقین و برنامه ریزی آنان برای مبارزه با غدیر و امیرالمومنین دارد واز این نقشه ی شوم آنان پرده برمی دارد.

جلسه ششم استاد محمد باقر انصاری

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

غدیر

غدیرخم

غدیر خم

غدیرستان

امام علی

امیرالمومنین

ghadir