فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

دومین جلسه از دوره ی تربیت مبلّغ غدیر، در تاریخ 95/2/30 ،یازدهم شعبان سال 1437 ساعت 30 : 8 الی 12 ظهر در ساختمان قائمیه ی اصفهان برگزار گردید.با تلاوت آیاتی از قرآن کریم مجلس آغاز شد و سپس استاد محترم محمد باقر انصاری سلسله درس های خود را شروع نمودند.

استاد در بخش اول به بررسی نکاتی در مورد حقیقت شبهه و چگونگی پاسخ به شبهات با استفاده از آیات کریمه پرداختند. از جمله فرمودند:به شبهات غدیر می توان از چهار جهت پاسخ دهیم: سندی، متنی، ادبی و عقلی که تنها مورد چهارم نیاز به بحث و جدال دارد، ولی ما بقی هیچ جای بحثی ندارد و با استفاده از کتاب هایی چون الغدیر، عبقات الأنوار و نفحات الأزهار به سهولت پاسخ می توان داد. دشمنان ما در اتاق های فکر خود اشکال هایی را با دقّت می تراشند و ما هم باید به خوبی در جواب آن ها فکر کنیم. و اگر با جواب های قدیمی جواب بدهیم، باخته ایم.

در بخش دوم به نحوه ی احتجاج با مسأله ی غدیر پرداختند. اول کسی که با غدیر احتجاج نموده خداوند متعال است که 300 آیه در این موضوع نازل فرموده است. اهل بیت علیهم السلام نیز هر کدام با جریان غدیر علیه دشمنان و مخالفان استدلال و احتجاج نمودند. در بخش سوم به معرفی دو اثر ارزشمند خویش یعنی "واقعه ی قرآنی غدیر" و "قرآن در غدیر و غدیر در قرآن" پرداختند و در ادامه نکاتی در مورد روش تبلیغ قرآنی غدیر با محوریت این دو کتاب ارائه نمودند.

در پايان نيز ارتباط غدير و قرآن را بيان نمودند. از جمله فرمودند: «بايد عظمت قرآن را با عظمت غدير تلفيق دهيم. با توجّه به اين که عظمت قرآن امری مسلّم نزد أمّت اسلام به شمار می آيد، بايد اعلام کنيم که غدير هم از عظمتی خاصّ برخوردار است. درست است که قرآن بيان گر تمام احکام دين است، ولی غدير جايگاهی خاصّ و استثنائی دارد».

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

همچنین جلسه پرسش و پاسخ نیز در حاشیه این جلسه با استاد و مولف ارجمند جناب حجت الاسلام محمدباقر انصاری زیدعزه برگزار گردید.

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

پيش از اجرای آخرين بخش از برنامه ی استاد، مدّاح اهل بيت (علیهم السلام) جناب آقای عباس تدین با قرائت بخشی از خطابه ی غدير و اشعار زيبا در مدح اميرمومنان علی (علیه السلام) مجلس را مزین فرمودند.

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

گفتنی است که مهمان ويژه این جلسه حضرت آيت الله طبسی دامت برکاته بودند که با حضور خويش جلسه را زينتی خاصّ بخشيدند و موجب تشويق و دل گرمی غدير پژوهان گرديد. مدیریت محترم موسسه غدیرستان گزارشی کوتاه از برگزاری سیر چند ساله دوره های غدیرشناسی و دوره تربیت مبلغ غدیر خدمت حضرت آیت الله طبسی دامت برکاته ارائه نمودند.

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

جلسه ی دوم استاد محمد باقر انصاری

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیر خم

غدیرستان

امام علی

امیرالمومنین

ghadir