فَلْيُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلى‏ يَوْمِ الْقِيامَةِ       پس بايد پيام غدير را حاضران به غايبان و پدران به فرزندان تا قيامت برسانند.

کتاب غدیر در آئینه ی شعر

عنوان کتاب: غدیر در آئینه ی شعر


تالیف: علی رضا مهر پرور و حسین ترکان
به اهتمام موسسه فرهنگی هنری غدیرستان کوثر نبی صلی الله علیه و آله

شاعران غدیر در صفی ایستاده اند که امضا از پیامبر صلی الله علیه و آله و تأیید از روح القدس بگیرند. اولین فرمان شعر برای غدیر از سوی پیامبر صلی الله علیه و آله صادر شد و اولین شعر لحظاتی پس از خطابه در بیابان غدیرخم سروده شد و اولین شاعر غدیر حسان بن ثابت بود.

حسان رو به مردم کرد و گفت: ( شعر مرا به گواهی پیامبر صلی الله علیه و آله گوش کنید). سپس ده بیت خواند که چند سطر آن چنین بود:
فَقالَ لَهُم: مَن کُنتُ مَولاهُ مِنکُم                     وکانَ لِقَولی حافظاً لَیسَ ناسِیاً
فَمَولاهُ مِن بـَعدی عَلیّ و دانَّنی                     بـه لَکـُم دُونَ البــَرِیَّةِ راضِیاً
فَیا ربِّ مَن والی علیّاً فَوالِهِ                            وَ کـُن لِلَّذی عادی عَلیّاً مُعادیاً
این شعر های زیبا، مشتی از آب برکه ی غدیر، و نمونه ای از وسعت کلام منظوم در وصف هیجدهمین روز از سال دهم هجری است. چه روز زیبایی که بازخوانی آن و بازسازی صحنه هایش قلب ها را با نور ولایت روشن می کند و اشک شوق و محبت برای زیارت دیار غدیر از چشمانمان جایر می سازد.
به امید روزی که با ظهور آخرین موعود غدیر، حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه در بیابان غدیر جمع شویم و بر فراز منبر غدیر، ظهور «اشرقت الارض بنور ربها» را مشاهده کنیم و از لبان گوهربار آخرین وارث غدیر شعر زیبای غدیر را بشنویم.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

موسسه فرهنگی هنری غدیرستان

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید

غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او.

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.         ادامه...

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

جهت تعجیل در فرج

وارث غدیر

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

صلوات

غدیر

غدیر

غدیرخم

غدیر خم

غدیرستان

امام علی

امیرالمومنین

ghadir