حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 554

انتشار همایش ها و نشستها به صورت DVD و CD

همایش های استقبال از غدیر
همایش استقبال از غدیر با هدف برنامه ریزی جشن های دهه غدیر وایام سرور آل محمد( صلی الله علیه واله وسلم)  برای اولین بار در اصفهان و سطح کشور برگزار گردید . این همایش ها هر ساله حدود یک ماه قبل از غدیر با دعوت از محققین وطرح راه کارهایی درجهت هرچه بهتر برگزاری جشن های غدیر با حضور پرشور اقشار مختلف مردم ولایت مدار انجام گرفته است و هر ساله این همایشها با کیفیت بهتری برگزار میگردد.

نشست های علمی تخصصی غدیر

با توجه به این که بیان موضوعات مربوط به غدیر واسرار نگفته آن را نمی توان منحصر به یک شب و روز غدیر داشت بنابراین طرح موضوعات متنوع و مرتبط با غدیر بخصوص ارتباط غدیر با مناسبتهای مذهبی و بسیاری از ایام در طول سال ها ما را بر آن داشت که با ابتکار در برگزاری نسشت های تخصصی غدیر با موضوعات متنوع وبیان ارتباط غدیر با فاطمیه ، مهدویت ،عاشورا ودیگر مناسبتها و وقایع گامی هر چند ناچیز درجهت تبلیغ غدیر برداریم و بحمد الله در طول این چند سال با طرح موضوعات مختلف و فراخوان مقالات ، محققین و اساتید گرامی وبزرگوار پا در این عرصه گذاشته و مشوق ما بوده اند.

نشست تجلی غدیر در عصر ظهور:چهارمین نشست علمی تخصصی غدیر با موضوع تجلی غدیر در عصر ظهور در سال 1391 در مدرسه علمیه جوادیه، با هدف بیان ارتباط غدیر با مهدویت برگزار گردید. از بین مقالات ارائه شده به دبیرخانه نشست، هفده مقاله برگزیده شد و تعداد پنج مقاله توسط محققین و مؤلفین بزرگوار و حجج الاسلام، علی اکبر مهدی پور، محمّد باقر انصاری، محمّد حسین یوسفی، محمّد صادق امیدواری و استاد محمدحسین رحیمیان، ارائه شد.

انتشار همایش ها و نشستها به صورت DVD و CD    انتشار همایش ها و نشستها به صورت DVD و CD

انتشار همایش ها و نشستها به صورت DVD و CD    انتشار همایش ها و نشستها به صورت DVD و CD

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.