حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 11 هفته تا غدير

جوایز مومنین در عید سعید فطر

عظمت عید غدیر خم نسبت به عید سعید فطر

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 11 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

جوایز مومنین در عیـد سعید فطر

پس از یک ماه روزه و عبادات و دعا درشب های قدر و موفقیت بنده دراین اطاعت وفرمانبرداری ، اکنون فضل خداوند است که شامل میهمان شده و اوست که این میهمانی را تکمیل  کرده وبرای مومنان عید عبادت و بندگی قرار داده است. آری مومنان با اوج گرفتن در آسمان بندگی و طاعت و عبادت اکنون در فطری دیگر، به استقبال جوايز فاطر آسمانها و زمین رفته و ندای منادی حق را اینگونه می شنوند:  
از امام باقر‏علیه‏السلام نقل است که  پيامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمود: روز اوّل شوال (عيد فطر)  منادي ندا مي‌دهد: اي مؤمنان! در این صبح گاه به دنبال جوايزتان باشيد! (كه از طرف خداوند متعال آماده شده است). سپس فرمود: اي جابر! جوايز خدا مانند جوايز شاهان (مادّي) نيست (بلكه جوايز بسيار ارزشمند و غير قابل توصيف است). سپس فرمود: این روز، روز (گرفتن) جايزه‌ها است.
با یک ماه عبادت، از مومنین در روز عید فطر اینگونه پذیرایی می شود وجایزه دریافت می کنند. حال، مومنانی که در طول سال علاوه بر ماه رمضان  مشغول به عبادتهای مختلف می شوند قبولی عباتهای خویش وپذیرفتن توبه ی خود را به برکت قبول ولایت امیرالمومنین علیه السلام دانسته و خداوند نیز به پاسداشت روز اعلان این ولایت، بزرگترین جایزه ها را قرار داده و عید بزرگ غدیر خم، اعظم اعیاد امت اسلام نام گرفت.

الكافي (ط - الإسلامية)، ج‏4، ص: 168

عظمت عید غدیرخم نسبت به عید سعیدفطر

برای شناخت عظمت عید بزرگ غدیرخم نسبت به عید فطر و سه عید بزرگ دیگر اسلام همین بس که امام رضا علیه السلام فرمودند:
هنگامی که قیامت فرا می‌رسد، چهار روز با فخر و مباهات بر خداوند وارد می‌شوند، همانند ورود عروس در شب زفاف بر شوهر.
از ایشان سوال شد: آن چهار روز کدامند؟ حضرت فرمود: روز قربان، روز فطر،  روز جمعه و روز غدیر. و به درستی که روز غدیر در بین آنها مانند ماه در بین ستارگان است.
بجاست مومنینی  که در روز عید فطر جوایز خویش را از خداوند دریافت می نمایند از اکنون در یازده هفته مانده به غدیر  با استعانت از خداوند در خدمت به غدیر امیرالمومنین و تبلیغ آن، خود را آماده  گرفتن جوایز ارزنده الهی در روز غدیر نمایند.

زاد المعاد - مفتاح الجنان، ص: 203

  • اندازه قلم

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.