حدیث روز


قال الرضا علیه السلام: من كان يوم عاشوراء يوم مصيبته و حزنه و بكائه جعل الله عزوجل يوم القيامة يوم فرحه و سروره

امام رضا علیه السلام فرمود: هر كس كه عاشورا، روز مصيبت و اندوه و گريه‏ هایش باشد، خداوند روز قيامت را براى او روز شادى و سرور قرار میدهد.

(بحارالانوار،ج44،ص284)

 

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 12 هفته تا غدير

اتمام حجت عمومی امیرالمومنین علیه السلام درمورد غدیر در ماه های آخر زندگی

اعتراف دشمن به حدیث غدیر

بنر و پوستر هفته شمار غدير: 12 هفته تا غدير

دانلود پوستر در سایز A3 با فرمت zip

دانلود بنر در سایز 150 در 100cm با فرمت zip

مشاهده آرشیو هفته شمار


متن هفته شمار:

اتمام حجت عمومی امیرالمومنین علیه السلام درمورد غدیر در ماه های آخر زندگی

در ماههای آخر عمر امیرالمؤمنین علیه‌السلام بعد از جنگ نهروان، مردم از حضرت درباره‌ی خلفای غاصب سؤال کردند.
حضرت فرمودند: در این باره برایتان نوشته‌ای می‌نویسم که درباره‌ی آنچه پرسیده‌اید به صراحت سخن گفته باشم. سپس نوشته‌ی بلندی که حدود 30 صفحه و در حد یک جزوه بود املا فرموده و نویسنده‌ی حضرت نوشت.
آنگاه ده نفر از خواص اصحاب خود را فراخواندند و دستور دادند هرجمعه نویسنده‌ی حضرت آن را بر مردم بخواند و این ده نفر شاهد باشند تا کسی انکار نکند و فرمود: اگر کسی انکار کرد قرآن را حَکَم بین خود قرار دهید.
از جمله مطالب آن نوشته چنین بود: این امر خلافت عجیب است، چرا که حکومت و ولایت احدی را مثل ولایت من مبغوض نداشتند! دلیل من بر ولایت این است که فقط من صاحب اختیار مردم هستم نه قریش! … چرا که پیامبر صلی الله علیه و آله ولایت این امت را داشت، و بعد از او من اختیارات او را دارا هستم … به دلیل گفته‌ی خود پیامبر صلی الله علیه و آله که در روز غدیر خم فرمود: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه».
کتاب چهارده قرن با غدیر صفحه 57


اعتراف دشمن به حدیث غدیر


ابوحنيفه به مجلسي كه درباره‌ي غديرخم صحبت بود وارد شد و وقتي متوجه موضوع شد گفت: به اصحاب خود گفته‌ام در برابر شيعيان به حديث غدير اقرار نكنيد كه شما را محكوم خواهند نمود!!
هيثم بن حبيب صيرفي كه در آن مجلس حاضر بود متغير شد و گفت: چرا به آن اقرار نمي‌كنيد؟ آيا اين مطلب نزد تو ثابت نيست؟
ابوحنيفه گفت: ثابت است و خود آن را روايت كرده‌ام.
هيثم گفت: پس چرا به آن اقرار نمي‌كنيد؟! … در حاليكه پيامبر صلي الله عليه و آله آن را فرموده و درباره‌اش خطابه ايراد كرده؟ آنگاه ما دلسوزتر از پيامبر صلي الله عليه و آله باشيم و بخاطر گفته‌ي اين و آن از نقلش چشم بپوشيم؟
كشف المهم: ص 188

  • اندازه قلم

غدیرمیثاق آسمانی انسان با خداست، چرا که در آن روز دین خدا کامل و نعمت الهی بر انسان به نهایت رسید غدیر عنوانِ عقیده و دینِ ماست، و اعتقاد به آن، یعنی ایمان کامل به معبود و شکر گزاری انسان در مقابل همه نعمتهای نازل شده او. 

بر اساس امر به تبلیغ و معرفی امیرالمومنین علی علیه السلام در آیه شریفه : یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ مِن رَّبِّکَ وَإِن لَّمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ؛ تبلیغ و بازگویی واقعه غدیر و انجام سفارش پیامبر  صلی الله علیه و آله وسلم در رساندن پیام غدیر، بر تمامی مؤمنین واجب می شود و سر پیچی از این واجب الهی گناهی است نا بخشودنی.